W ramach Festynu plenerowego "Powitanie Lata" zorganizowanego w dniu 07.07.2013 roku w Ujanowicach odbył się III Gminny Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich oraz XIII Letni Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Laskowa. W konkursie dla KGW składającym się z dwóch etapów wzięły udział trzy koła z terenu Gminy Laskowa. Ocenie jurorów podlegały specjalnie przygotowane potrawy regionalne, oraz wcześniej przygotowane tradycyjne scenki obyczajowe.


Komisja konkursowa przyznała:

  • pierwsze miejsce KGW z Laskowej, za potrawę "Zupa z Zającowej Kapusty", jej oryginalną prezentację oraz poprawny od strony tradycji program, pt.: "Bedo prymicyje" 
  • dwa równorzędne drugie miejsca dla: KGW Krosna za potrawę "Kapuśniok" i program pt.: "Skubanie i przędzenie wełny", oraz KGW Kamionka Mała za potrawę "Jucha" i program pt.: "Zwiedzanie Kamionki"

Na Przegląd Folklorystyczny "Limanowska Słaza" Komisja zakwalifikowała KGW z Laskowej z programem "Bedo prymicyje".


XIII Letni Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Laskowa, rozgrywany był w dwóch grupach po pięć drużyn systemem "każdy z każdym" zwyciężyła KS Sechna pokonując w finale MOKSiR Piast Czchów. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Ujanowic, Jaworznej, Laskowej, Żbikowic, Żmiącej, Kobyłczyny, Krosnej i Kątów. Okolicznościowe nagrody wszystkim drużynom wręczyła Wójt Gminy Laskowa Pani Stanisława Niebylska, wyrażając zadowolenie z rywalizacji prowadzonej w duchu fair play, oraz nadzieję że turniej będzie kontynuowany w następnych latach. W trakcie festynu “Powitanie lata” oprócz turnieju piłki nożnej i III Gminnego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, można było zobaczyć występ Kabaretu "TRZY OFIARY DROGI DO EUROPY", a o godzinie 1900 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem "Vena". Festyn, realizowany przy sprzyjającej pogodzie, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników.