W dniu 10 lipca 2011 r. odbył się I Gminny Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany w ramach festynu plenerowego "Powitanie Lata" przez Urząd Gminy Laskowa, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej oraz AKS  Ujanowice.

Do Przeglądu zgłosiły swój udział trzy Koła: KGW Kobyłczyna – Ujanowice, KGW Krosna, KGW Laskowa

Komisja Konkursowa w składzie:

  • Zofia Skwarło – regionalista MCK “SOKÓŁ” w Nowym Sączu
  • Zofia Szewczyk – doradca MODR Karniowice
  • Zdzisław Pajor – dyrektor GOKSiT w Laskowej

po degustacji zgłoszonych potraw konkursowych i ocenie scenicznych prezentacji artystycznych przyznała następujące miejsca i nagrody:

I miejsce dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 800 zł. dla:

  • KGW Laskowa, za potrawę “Grochowionka”, jej oryginalną prezentację oraz poprawny od strony tradycji program, pt.: “Od zioronka do bochonka”
  • KGW Kobyłczyna – Ujanowice, za potrawę “Gulaś kosiorzy” i pogram, pt.: “Darcie pierza w Kobyłczynie”
  • KGW Krosna, za potrawę “Kapusta z grochom i krupami” i program, pt.: “Sortowanie i suszenie ziół leczniczych”.

Na Powiatowy Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, komisja zakwalifikowała KGW Laskowa. Komisja wyraziła uznanie dla Kół biorących udział w konkursie, za zaangażowanie w przygotowanie potraw i prezentacji scenicznych. Na zakończenie Wójt Gminy Laskowa Pani Stanisława Niebylska, Pani Elżbieta Zabrzeńska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Laskowa, Pani Zofia Skwarło – regionalista MCK “SOKÓŁ” w Nowym Sączu, Pan Zdzisław Pajor – dyrektor GOKSiT w Laskowej, wręczyli wszystkim Kołom rzeźbione pamiątki okolicznościowe, dyplomy oraz nagrody pieniężne. W trakcie festynu plenerowego “Powitanie lata” oprócz I Gminnego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, odbył się także XI Letni Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Laskowa, można było zobaczyć występ Kabaretu MASZTALSCY, a o godzinie 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem AKORD. Festyn, realizowany przy sprzyjającej pogodzie, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników.