Drodzy mieszkańcy!

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Gmina Laskowa przystąpi do realizacji zapisów ustawy.

Od 1 stycznia 2023 roku przyjmowane są ponownie wnioski na zakup węgla.

Formularz wniosku dostępny jest poniżej oraz w Urzędzie Gminy Laskowa.

Przed wypełnieniem wniosku prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią oraz treścią zamieszczonej informacji.

Wnioski mogą składać osoby, którym został przyznany dodatek węglowy oraz osoby które jeszcze nie uzyskały dodatku, a mają do niego uprawnienie. Pojedyncze gospodarstwo domowe może zakupić kolejne 1,5 tony węgla do 15 kwietnia 2023 roku lub 3 tony węgla, jeżeli jeszcze nie został zakupiony do tej pory (węgiel nie będzie workowany). Wnioski na okres do 15 kwietnia 2023 r. należy złożyć do 31 marca 2023 r.

O zakup nie mogą ubiegać się te gospodarstwa domowe, które kupiły już węgiel na zasadach preferencyjnych (np. poprzez sklep PGG) w cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę.

Wnioski można składać w formie pisemnej osobiście lub listownie w Urzędzie Gminy Laskowa, 34-602 Laskowa 643. Istnieje również możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, należy wówczas pamiętać, że wniosek winien zostać podpisany za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego (przesłanie skanu wniosku mailem nie wypełnia warunków przesłania wniosku drogą elektroniczną).

Realizacja Państwa wniosków będzie zależała od dostępności węgla dla gmin. Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu do Urzędu. Płatność za węgiel w kwocie 2000 zł brutto za tonę, będzie odbywała się na rachunek Gminy na podstawie wystawionej faktury. Warunkiem odbioru węgla będzie okazanie potwierdzenia zapłaty. Do dystrybucji przez gminy przeznaczony jest węgiel krajowy dobrej jakości.

Gmina nie ma żadnej możliwości zweryfikowania jakości przyznanego jej węgla, który otrzyma od dostawcy węgla czyli spółki PGG, poza certyfikatem i nie ponosi odpowiedzialności za jego jakość.