Gmina Laskowa zakupiła 41 zestawów sprzętu komputerowego (laptop, system operacyjny oraz oprogramowanie biurowe) za pozyskaną kwotę 114.800,00 złotych  dla najbardziej potrzebujących uczniów, którzy nie posiadają wystarczających możliwości dostępu do zdalnej nauki.


Zakupiony sprzęt został już dostarczony do 7 szkół z terenu gminy Laskowa prowadzonych przez samorząd celem przekazania go najbardziej potrzebującym uczniom, w tym uczniom z rodzin 3+.


Przypomnijmy, że jest to już drugi zakup sprzętu komputerowego jaki Gmina Laskowa dokonała za środki pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 dot. realizacji projektu grantowego pn. Zdalna szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Pierwszy zakup miał miejsce pod koniec kwietnia – wówczas do uczniów trafiły 32 laptopy do zdalnej nauki, zakupione za kwotę 70.000,00 złotych.


Projekt realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.