VII Festiwal Śliwki Miodu i Sera niestety już za nami, mamy nadzieję, że dostarczył Państwu wielu niezapomnianych i pozytywnych wrażeń a serwowane potrawy były ucztą dla podniebienia.

Wyniki Konkursu kulinarnego w ramach VI Festiwalu Śliwki Miodu i Sera:

GRAND PRIX: „Przewracacz runa leśnego” czyli dzik pieczony ze sosem śliwkowo – żurawinowym wykonany przez Hubertówkę pod Jaworzem.

W I kategorii – ciasta, desery, napoje:

- wyróżnienie: Sernik miodowo śliwkowy wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich Laskowa

- wyróżnienie: Nalewka na miodzie „Palce lizać” wykonana przez Koło Gospodyń Wiejskich Zawadka

W II kategorii - dania główne:

- wyróżnienie: Muszelki nadziewane Suską Schlońską i zapiekane serem, wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich Sechna

- wyróżnienie: „Mięso od chłopa” żeberka nadziewane śliwką z polewą miodową i udziec barani w polewie miodowo – ziołowej

Zgłoszenia do konkursu kulinarnego – 2015 rok

Lp Zgłaszający I Ciasta i desery II Dania główne

Gospodarstwo Rolne
Janina i Zbigniew Kochniarczyk
Łętowe 274
Sernik z nutą owocową Ser klagany ze śliwką
2 Gminne Koło Pszczelarzy w Laskowej Miód spadziowy laskowski
3. Koło Gospodyń Wiejskich Chełmek Murzynek z serem i śliwką Barszcz z serem
4. Koło Gospodyń Wiejskich Ujanowice - Kobyłczyna Placek ze śliwkami Pierogi z serem i szpinakiem
5. Tadeusz Leśniak Pasieka pod sosnami Miód ze spadzi iglastej
7. Maria i Krzysztof Uryga – Gospodarstwo Agroturystyczne Urygówka
Mięso od chłopa: Żeberka nadziewane śliwką z polewą miodową i udziec barani w polewie miodowo – ziołowej
8. Bistro „Folk” Jakub Kasiński
Pierogi bacy
9. Koło Gospodyń Wiejskich Laskowa Sernik miodowo śliwkowy Golonka w sosie musztardowo - śliwkowym
10. Koło Gospodyń Wiejskich Zawadka Nalewka na miodzie „Palce lizać” Pasztet ze śliwką
11. Halina i Marek Piwowar Gospodarstwo Agroturystyczne
Pajda Chleb Męciński razowy z powidłem śliwkowym lub serem ze szczypiorkiem
12. Koło Gospodyń Wiejskich Krosna Nalewka ze śliw Roladka drobiowa ze śliwką i polewą miodową
13. Hubertówka pod Jaworzem
Przewracacz runa leśnego: Dzik pieczony ze sosem śliwkowo żurawinowym
14. Robert Tracz Agroturystyczna Akademia Zdrowia Mikstura Jurajska – Orzechówka zalana Jankielowym Czarem Pustyni
15. Bolesław Bobak
Gospodarstwo Rolne - Ekoagroturystyczne

Buncok Wędzony
16. Koło Gospodyń Wiejskich w Sechnej
Muszelki nadziewane Suską Schlońską i zapiekane serem
17. Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionce Małej Pijana Śliwka Gołąbki z kaszą pęcokiem i śliwką

Wszystkim wystawcom, którzy zaszczycili swoją osobą VII Festiwal Śliwki Miodu i Sera a tym samym wzbogacili jego oprawę, pragniemy gorąco podziękować i już dzisiaj zaprosić na kolejny VIII Festiwal Śliwki Miodu i Sera. Szczególne podziękowania kierujemy do osób przygotowujących potrawy konkursowe, które stanowią sedno każdego Festiwalu. Dziękujemy księżom z Gminy Laskowa za przybycie na organizowany Festiwal. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim gościom, mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym naszą okolicę za tak liczne przybycie na stadion KUKS "Laskovia" w to niedzielne popołudnie oraz wspaniałą, zabawę do późnych godzin wieczornych.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim Sponsorom VII Festiwalu Śliwki Miodu, którzy tak hojnie wsparli nas podczas organizacji Festiwalu.

Tegoroczni sponsorzy to:

22.Maciej Wojtas Firma IMPULS

23.Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach

24.Stanisław Litwiński Firma LITWIŃSKI

Dziękujemy wszystkim artystom występującym na VII Festiwalu Śliwki Miodu i Sera za tak wspaniałą oprawę artystyczną: dziecięcym grupom tanecznym, kapeli Regionalnej „Laskowioki”, Zespołowi DH Tvardošanka, Zespołowi After Day, Zespołowi „Lachersi”, Grupie Soundlight oraz szczególne podziękowania kierujemy dla Zespołu IRA na czele z panem Arturem Gadowskim, Gwiazdy wieczoru tegorocznej edycji Festiwalu Śliwki Miodu i Sera.

Pragniemy również bardzo gorąco podziękować Członkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Laskowej, Firmie „Kontakt” z Niepołomic oraz Służbom Policji za pomoc w organizacji i czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy. Dziękujemy Grupie AGM z Krakowa za obsługę techniczną, Firmie Nakaja za pokaz pirotechniczny oraz Firmie Party Serwis z Krakowa za obsługę gastronomiczną.

Zobacz galerię zdjęć na Limanowa in.