Urząd Gminy Laskowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Laskowej zapraszają na "Retro Ferie" 2023 !

Chcesz poznać gry i zabawy z czasów młodości swoich rodziców i dziadków ? Chcesz dowiedzieć się jak spędzali wolny czas w Twoim wieku ? Chcesz się dowiedzieć z jakich urządzeń korzystali  zanim powstał telefon komórkowy i konsole gier ?

Jeżeli spodobały Ci się ubiegłoroczne warsztaty wakacyjne to zapraszamy Cię do kolejnych spotkań, tym razem w okresie ferii zimowych !.

Będziemy bawić się i grać, rozwiązywać zagadki, poznamy technologię sprzed lat ale także dowiemy się jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Na naszych spotkaniach nie zabraknie uśmiechu i świetnej atmosfery, a co najważniejsze poznasz gry i zabawy, które będziesz mógł wykorzystać wspólnie z kolegami i koleżankami, kiedy bateria w waszych telefonach czy brak prądu uniemożliwi Wam korzystanie z urządzeń XXI wieku.

Zapraszamy Cię w sentymentalną podróż do ubiegłego wieku, który znasz tylko z opowiadań starszego pokolenia !

Spotykamy się od 30 stycznia do 3 lutego w Galerii Twórców Ludowych w Krosnej i od 6 do 10 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Laskowej.

Tematami naszych spotkań będą :

Galeria Twórców Ludowych w Krosnej:

30 stycznia - gry karciane

31 stycznia - kalambury

1 lutego - bajki w "starym kinie"

2 lutego - gry zręcznościowe

3 lutego - organizery "własnej roboty"

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej:

6 lutego - patefony i inne "wynalazki"

7 lutego - zabawy z gliną, cześć 1

8 lutego- zimowy survival

9 lutego - malowanie na ceramice

10 lutego - zabawy z gliną, cześć 2

Ilość miejsc ograniczona ! Kto pierwszy, ten lepszy !

Zapraszamy do zapisów w Sekretariacie Urzędu Gminy Laskowa w godzinach 7:30 - 15:30. Zapisy będą trwały do dnia 26 stycznia 2023.