Uczennica kl. IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ujanowicach Magdalena Woźniak po raz drugi została laureatką małopolskiego konkursu „ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” III edycja! #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska! – organizowanego przez Wojewodę Małopolskiego wraz z Kopalnią Soli „Wieliczka” przy współudziale Akademii Muzycznej w Krakowie, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Agencji Mienia Wojskowego.

Zadanie konkursowe polegało na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki bądź utworu instrumentalnego. Z przeszło 580  nagrań Kapituła wyłoniła 16 laureatów oraz 11 wyróżnień. Uczestnicy z całej Małopolski walczyli w dwóch kategoriach wiekowych. Madzia w swojej kategorii zajęła III miejsce!

Jest to niezwykłe wyróżnienie, świadczące o wielkim talencie naszej uczennicy. Madzia zaśpiewała pieśń legionową pt. „Matka”- muzyka: Zygmunt Pomarański, słowa: Wacław Denhoff-Czarnocki. Akompaniatorem był pan Marcin Surdziel.

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, wyjątkowo w tym roku nie odbyła się  gala finałowa w Kopalni Soli „Wieliczka”.  

W miniony poniedziałek Madzia odebrała nagrody w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Została również zaproszona na nagranie utworu, które odbyło się w studiu nagrań Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest to dodatkowa nagroda dla laureatów konkursu ufundowana przez Wojewodę Małopolskiego. Płyta CD, która powstanie z tego wydarzenia zostanie przekazana uczestnikom konkursu.

Bardzo cieszymy się i gratulujemy kolejnego sukcesu naszej uczennicy. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będzie reprezentować naszą szkołę w konkursach na tak wysokim poziomie artystycznym. 

ukryty