17 października 2019 roku odbył się przemarsz przez centrum wsi wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Laskowej. Celem pochodu była lokalna promocja akcji-konkursu ,,Odblaskowa  Szkoła”, w której nasza szkoła bierze udział już po raz dziesiąty.


Jak wykazują statystyki, okres jesienno zimowy jest szczególnie niebezpieczny na drogach, ze względu na krótszy dzień i słabszą widoczność. Właśnie wtedy dochodzi do największej ilości wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Odpowiedzią na niepokojące statystyki jest właśnie nasza akcja i odblaskowy pochód, który zorganizowaliśmy.


Uczestnicy marszu, ubrani w kamizelki i inne elementy odblaskowe nieśli dodatkowo transparenty, które wcześniej sami wykonali. Na transparentach znajdowały się hasła, rysunki i odblaskowe dodatki, które miały przekonać i uzmysłowić jak  istotne jest noszenie i używanie elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku. Wszyscy świetnie się bawili, młodsi uczniowie śpiewali piosenki,  starsi  zaś wykrzykiwali hasła zachęcające do noszenia odblasków.


Dominik Mordarski