„ODBLASKOWA SZKOŁA” EDYCJA X spotkanie z policjantem, happening oraz rozgrywki sportowe w Zespole Szklono –Przedszkolnym w Ujanowicach.

W ramach edukacji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowymdnia 19 września gościliśmy w naszej szkole pana policjanta – asp. Marcina Drużkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Pan policjant spotkał się z uczniami klas I-III oraz przedszkolakami. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne dotyczące przechodzenia przez jezdnię. Wszyscy uczniowie ubrani w koszulki odblaskowe, a tym samym „świecący przykładem” udali się na ulicę Ujanowic i wraz z panem policjantem uczyli się prawidłowego i zgodnego z zasadami przechodzenia przez jezdnię.

26 września 2019 roku w ramach X edycji Małopolskiego Konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA odbył się szkolny happening oraz odblaskowe zawody sportowe. W przemarszuwzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego klas 0– VIII wraz z nauczycielami. Wszyscy byli wyposażeni w kamizelki i inne elementy odblaskowe. Każda klasa wykonałatransparent propagujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zarówno pogoda jak i atmosfera podczas naszego przemarszu była wyśmienita. Najmłodsi uczniowie skandowali „odblaskowe” hasła i rymowanki, nie zabrakło też piosenek dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Głównym celem wycieczki było utrwalenie sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zwrócenie uwagi wszystkim użytkownikom dróg, jakim ważnym jest noszenie elementów odblaskowych. Pierwsze kroki skierowaliśmy w kierunku przejścia dla pieszych, następnie w asyście funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego KPP w Limanowej oraz strażaków z OSP Ujanowice udaliśmy się z drogą powiatową na stadion AKS Ujanowice, gdzie miały odbyć się rozgrywki sportowe o puchar odblaskowy.

Ze względu na mokrą nawierzchnię zmieniliśmy plany – udaliśmy się podremizę OSP Ujanowice i po wspólnym zdjęciu z towarzyszącymi nam służbami wróciliśmy drogą osiedlową na teren boiska szkolnego, gdzie odbyły się zawody w piłkę nożną. Cała impreza zakończyła się wręczeniem odblaskowego pucharu dla zwycięskiej drużyny.

Dziękujemy za współpracę policjantom z wydziału ruchu drogowego KPP w Limanowej, którzy zabezpieczali nasz przemarsz: asp. Piotrowi Grucel i sierż. Mikołajowi Limanówka oraz strażakom z OchotniczejStraży Pożarnej w Ujanowicach.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach

ukryty