Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą, nie tylko pracuje i myśli, ale też śpiewa, tańczy, modli się, opowiada historię i świętuje. Świętowanie to oaza na drodze naszego życia. Znowu nabieramy sił i życiowej odwagi, a każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci. W myśl tej zasady w Zespole Szkół w Laskowej 9 maja 2014r. obchodzono Święto Szkoły, które przebiegało pod hasłem Zdrowym być – zdrowo żyć.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Andrzej Wanat. W homilii podkreślił, że w to szkolne świętowanie wpisany jest element rywalizacji między uczniami, którzy reprezentują klasy w rożnych konkurencjach. Zaznaczył, że tylko uczciwa walka w myśl prawdy, że wygrywa najlepszy, pozwala się cieszyć zwycięzcy i ze zwycięzcą.

Tego dnia w naszej szkole naprawdę wiele się działo. Po uroczystej inauguracji Święta Szkoły w kościele uczniowie zebrali się w dużej sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor Monika Sułkowska oficjalnie rozpoczęła uroczystość i życzyła wszystkim miłej zabawy. Następnie najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej udali się do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki. Tam odbył się przegląd piosenki religijnej. Starsi przyglądali się zmaganiom reprezentantów poszczególnych klas w konkursie Wiem więcej o Januszu Korczaku. Gimnazjaliści w tym czasie brali udział w konkursach tematycznych, m.in. biegu na orientację, konkursie wiedzy o patronie czy konkursie wiedzy o zdrowym żywieniu. Kolejny punkt programu był zatytułowany Drugie śniadanie w szkole. Uczniowie i wychowawcy w swoich klasach zasiedli do wspólnie przygotowanego posiłku. Potem przedstawiciele klas w stołówce szkolnej zaprezentowali pomysłowe propozycje zdrowych i pożywnych śniadań, jakie powinien zjadać każdy uczeń co dzień w szkole. Ocenie podlegały walory smakowe, estetyka potrawy i odpowiednia argumentacja wartości odżywczych potrawy. Posileni na ciele udaliśmy się w wyznaczone miejsca, gdzie odbyły się pozostałe konkursy. Wiele emocji wzbudził konkurs na najładniej nakryty stół. Reprezentanci poszczególnych klas gimnazjum prezentowali propozycje nakrycia stołu, przy którym miały się odbyć romantyczne spotkanie. Pomysły były naprawdę ciekawe. Stoły urzekały feerią barw, oryginalnością kompozycji, zapraszały, by usiąść przy nich czekać na dalsze niespodzianki. Wszyscy uczestnicy konkursów dołożyli wszelkich starań, aby godnie reprezentować swoją klasę i zdobyć jak najwięcej punktów.

Podsumowanie Święta Szkoły odbyło się 16 maja 2014 r. Okazało się, że w tym roku w szkole podstawowej I miejsce zajęła klasa VI a, drugie klasa VI b, zaś trzecie uczniowie z klasy IV a.Wśród gimnazjalistów I miejsce przypadło klasie III a, drugie zajęli uczniowie z klasy I c, a trzecie zdobyła klasa II b. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Ponadto Ksiądz Proboszcz przygotował dla wszystkich miłą niespodziankę i każdy uczeń otrzymał drobny upominek. Przebieg Święta Szkoły potwierdził starą zasadę, że najlepiej człowiek uczy się w czasie zabawy.