I miejsce w gminnym konkursie recytatorskim

10 XII 2013 r. odbył się w Jaworznej IX Gminny Konkurs Recytatorski twórczości Janiny Porazińskiej. Szkołę Podstawową w Laskowej reprezentowały cztery finalistki szkolnego etapu konkursu: Joanna Bielecka i Natalia Jonik w kategorii klas I-III oraz Julia Pławecka i Gabriela Smoter z klasy V b. Wśród najmłodszych najlepsza okazała się Joasia Bielecka uczennica kl. I a, która już wcześniej w klasie i szkole pokazała publiczności swoje recytatorski zdolności. Zdobycie przez nią I miejsca było tego najlepszym dowodem. Natalia Jonik z klasy I a zdobyła III miejsce, zaś starsze koleżanki wywalczyły V miejsce. Wszystkie uczennice wróciły z Jaworznej z pięknymi dyplomami i nagrodami książkowymi.


VII edycja małopolskiego konkursu plastycznego pt. „Dom i ogród moich marzeń”

13 grudnia 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Laskowej uczestniczyli w uroczystości otwarcia wystawy i wręczenia nagród w Muzeum Sztuki Współczesnej „MOCAK” w Krakowie. Uroczystość była podsumowaniem VII EDYCJI KONKURSU pt. „Dom i ogród moich marzeń” zorganizowanym przez: Małopolską Okręgową Izbę Architektów RP, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich o/Kraków w ramach Dnia Edukacji Architektonicznej 2013. Na konkurs wpłynęło 700 prac z województwa małopolskiego z czego nagrodzono 60. Z naszej szkoły nagrodzono i wyróżniono prace kilku uczniów:

Nagroda firmy Partner - Natalia Rosiek kl.1a 

Wyróżnienia: Brygida Jędrzejek kl.1a  oraz Patrycja Jędrzejek kl.1a

Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa - Magdalena Tajs kl.4b

Nagroda Redakcji Dziennika Polskiego - Dominik Pytel kl.4b

Nagroda firmy FAKRO - Katarzyna Dudzik kl.4b

Nagroda Strefy Młodych Architektów - Sylwia Stachura kl.4c

Nagroda firmy Partner - Pławecka Kinga kl.4a

Wyróżnienia: Justyna Hebda kl.4c, Justyna Gołąb kl.4c

Wyjazd dzieci nagrodzonych był możliwy dzięki opiece Pani Wicedyrektor Krystyny Grzegorzek oraz Ks. Łukasza Opolskiego. Opiekun artystyczny: mgr Dorota Rozum, mgr Maria Biedroń


Podsumowanie konkursu plastycznego na plakat pt. ”Młodzież wolna od dymu tytoniowego”

12 grudnia 2013 r. w Bibliotece Pedagogicznej przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Limanowej odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego na plakat pt. „Młodzież wolna od dymu tytoniowego”. Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny, Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej. Celem konkursu plastycznego była promocja zdrowia, propagowanie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych zdrowego stylu życia, zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej, szerzenie wiedzy na temat szkodliwego wpływu nikotyny na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz kondycję fizyczną i psychiczną młodzieży. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w miłej atmosferze Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej. W konkursie wzięło udział kilka szkół gimnazjalnych z powiatu limanowskiego. Uczniowie Gimnazjum w Laskowej również aktywnie włączyli się do tego konkursu i wykonali prace, z których wytypowano, zgodnie z zasadami regulaminu, trzy i wysłano do Limanowej. Wśród prac konkursowych I miejsce zajęła praca Sylwii Domiter z klasy I b, natomiast wyróżnienie otrzymała praca wykonana przez Łukasz Zelek klasy II c. Gratulujemy! Opiekun artystyczny:  mgr Dorota Rozum


Powiatowa gimnazjada młodzieży w piłce siatkowej

17 i 18 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Wyśmienicie spisała się nasza gmina reprezentowana przez Publiczne Gimnazjum w Laskowej. Dziewczęta nie pozostawiły złudzeń przeciwnikom i pewnie zdobyły tytuł MISTRZA POWIATU . W kwietniu 2014 r. reprezentować one będą powiat limanowski na zawodach szczebla rejonowego. Niewiele gorzej spisali się chłopcy , którzy zajęli 3 miejsce na 12 startujących w zawodach gmin.