O tym, jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. W Szkole Podstawowej w Sechnej już po raz kolejny,1 czerwca, zorganizowano „ Dzień Rodziny”- święto kochanych Mam, drogich Tatusiów i Ich Dzieci. Nasze serdeczne zaproszenie przyjęli Rodzice i licznie przybyli do szkoły na uroczystość. Czekały tutaj na wszystkich miłe niespodzianki.

Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, na którą to składały się zdjęcia dzieci z rodzicami lub fotografie całych rodzin. Materiały do tej prezentacji zbierane były w szkole przez cały rok szkolny. Ogromne wzruszenie , łzy i śmiech gościły na twarzach rodziców podczas pokazu, który odbył się w pięknej oprawie muzycznej i plastycznej.

Część artystyczna, na którą składały się wiersze i piosenki w j. polskim i j. angielskim były doskonałą okazją, by podziękować Rodzicom za ich miłość, wsparcie, cierpliwość i opiekę .Nie zabrakło i konkurencji sprawnościowych. Rodzice wraz z dziećmi walczyli o tytuły : „ Mistrzyni ubijania”,„ Mistrzyni obierania”,” Mistrzyni krawiectwa”, „ Mistrza rzutu do celu” itd. Konkurencje te dostarczyły wielu emocji zarówno tym, którzy przystąpili do konkursowych zmagań jak i tym, którzy ich dopingowali.

Uroczystość upłynęła w niezwykle miłej atmosferze, a nad całością czuwały panie: M. Rosieki J. Węglarz.