KOMUNIKAT

PTASIA GRYPA NA TERENIE GMINY LASKOWA


Szanowni Państwo,


Z powodu stwierdzenia ogniska wysoce zjadliwej ptasiej grypy w miejscowości Kamionka Mała, na terenie gminy Laskowa został wyznaczony Obszar Zapowietrzony i Obszar Zagrożony w promieniu 10 km od stwierdzonego ogniska ptasiej grypy.

W związku z zaistniałą sytuacją epizootyczną zostanie przeprowadzona tzw. Perlustracja terenu (przegląd terenu) na Obszarze Zapowietrzonym, a następnie na Obszarze Zagrożonym. W celu sprawnego przeprowadzenia tych czynności Powiatowy Inspektorat Weterynarii, zwraca się z prośbą do właścicieli drobiu o zgłaszanie chowu na formularzu, którego wzór stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.

W najbliższych dniach do Państwa gospodarstw, będą zgłaszać się osoby przeprowadzające perlustrację. Uprzejmie prosimy, aby właściciele wychodzili do osób prowadzących kontrolę i przedstawiali aktualną sytuację drobiu w gospodarstwie (ilość stuk, stan zdrowotny – ewentualne zauważone objawy chorobowe).

W razie pytań prosimy o kontakt z Powiatowym Inspektorem Weterynarii w Limanowej – tel. 18 337 17 61, www.piw-limanowa.pl  

ukryty