6 lutego 2020 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Laskowej odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VIpod honorowym patronatem Wójta Gminy Pana Piotra Stacha.


Pani Dyrektor Monika Miś powitała serdecznie gości. Najwięcej ciepłych słów usłyszeli uczniowie. Pani Dyrektor pogratulowała im znajomości zasad poprawnej polszczyzny, życzyła powodzenia i dobrej zabawy w atmosferze zdrowej rywalizacji.


Uczniowie zmierzyli się dyktandem pt. „Olimpijskie sukcesy i porażki” autorstwa Pani Pauliny Ablewicz, Kierownika Biblioteki Publicznej w Limanowej, którego treść była dla nich nie lada wyzwaniem, ale też okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.


W tym roku laur zwycięzcy przypadł Magdalenie Urydze ze Szkoły Podstawowej w Jaworznej, II miejsce zajęła Łucja Zelek ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej, III wywalczyła Lena Daniel z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Laskowej. Pan Wójt Mistrzom Ortografii i wszystkim uczestnikom konkursu wręczył nagrody i pogratulował doskonałego poruszania się po zawiłościach języka polskiego. Słowa wdzięczności skierował do polonistów za kształtowanie nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną oraz rozbudzanie wrażliwości językowej w uczniach.


Pani Dyrektor pogratulowała sukcesów uczniom i ich opiekunom. Gorąco podziękowała Pani Paulinie Ablewicz za wieloletnią współpracę.A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą.

Nie znać języka swego – hańbą oczywistą.