Koncerty Noworoczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Laskowej to piękna tradycja, która pozwala rozpocząć Nowy Rok w podniosłej oprawie.  

13 stycznia 2024 r. już po raz czwarty zorganizowaliśmy to niezwykle ciepłe i rodzinne wydarzenie.


Tego dnia sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniona była po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Piotr Stach – Wójt Gminy Laskowa, Pan Jan Orzeł – Sekretarz Gminy Laskowa, Pani Anna Gołąb – Kierownik GZOSiP­-u, Pani Renata Mazgaj, Pani Krystyna Gołąb i Pani Regina Michura oraz Ksiądz Prałat Andrzej Wanat. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, łączy pokolenia i przypomina, co tak naprawdę jest ważne. Liczne przybycie rodziców, babć i dziadków oraz rodzeństwa uczniów pokazało, że rzeczywiście ma tę szczególną moc.


Uroczystość zainicjowała kolęda „Anioł pasterzom mówił” w wykonaniu całej społeczności szkolnej. Następnie Pani Dyrektor Monika Miś skierowała serdeczne słowa powitania w stronę honorowych gości, nauczycieli, pracowników, a przede wszystkim uczniów i ich najbliższych.


Potem ze sceny popłynęły dźwięki najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Najpierw koncert uświetniły występy dzieci z naszego przedszkola i z klas I­­­–III, które przygotowane przez wychowawców zaprezentowały swoje wokalno-taneczne umiejętności, wprowadzając gości
w magiczny nastrój. Słowa i melodie płynęły prosto z serca i budziły zachwyt publiczności oraz uśmiech na twarzach rodziców. Pierwszą część spotkania uświetniło również niezwykłe widowisko taneczne w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia pozaszkolne prowadzone przez panią Ełłę Witecką.


W przerwie koncertu goście zostali zaproszeni na pyszne ciasto upieczone przez rodziców. Artystów nagrodzono słodyczami.


W drugiej części noworocznego spektaklu wystąpili uczniowie klas IV–VIII. Widzowie byli oczarowani pięknym śpiewem solistów („Halleluja”, „Noel”), obejrzeli jasełka w formie teatru cieni, wysłuchali pastorałki „Hej ponad regle, turnice” w wykonaniu chóru szkolnego. Pastorałka „Skrzypi wóz” zaśpiewana przy akompaniamencie zespołu akordeonowego czy kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy dźwiękach instrumentów dętych oraz „Pastorałka od serca do ucha” przy brzmieniach skrzypiec zachwyciły słuchaczy. Na długo w naszej pamięci pozostanie występ taneczny z woalem „Winter” oraz pełen ekspresji pokaz „Mrok”. Na koniec z bogatym repertuarem oryginalnych pastorałek wystąpiła szkolna grupa kolędnicza „Draby”.


Atmosferę wyjątkowości Koncertu Noworocznego podkreślała dekoracja sceny w formie różnokształtnych podświetlanych białych gwiazd. Nad bohaterami cudu z Betlejem – Najświętszą Maryją Panną i Świętym Józefem i Dzieciątkiem, widniał napis „Gloria, Gloria”, ­ hasło tegorocznego koncertu. 


Na zakończenie Pani Dyrektor serdecznie podziękowała tym, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości oraz wszystkim przybyłym gościom. Szczególne słowa wdzięczności popłynęły w stronę Pani Sylwii Orzeł, reżysera niezwykłego noworocznego spotkania. Pani Dyrektor życzyła zebranym wielu radosnych chwil w nadchodzącym roku, oby był lepszy od poprzedniego.


„Dusza śpiewała, pieśń rozbrzmiewała”. Noworoczny Koncert dostarczył wielu wytęsknionych wrażeń. Na pewno na długo w sercach uczestników pozostaną jego czarowne dźwięki.