W Gminie Laskowa, dążąc do ciągłego rozwoju infrastruktury sportowej, rozpoczęła się realizacja nowoczesnego obiektu stworzonego z myślą o pasjonatach sportu z naszej społeczności. Nowy budynek zaplecza boiska sportowego w Ujanowicach ma na celu wzbogacenie oferty sportowej naszej gminy i poprawę komfortu użytkowania dla zawodników, trenerów oraz kibiców.


Dofinansowanie i Realizacja Inwestycji

W związku z planowaną budową zaplecza boiska sportowego, wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji w kwocie 2.252.223,00 zł. Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego w dniu 11 grudnia 2023 roku zawarliśmy umowę z Firmą Handlowo-Usługową NEOBUD, która wygrała przetarg na realizację inwestycji o wartości 1.687.000,00 zł., z czego 90% tej kwoty, tj. 1.518.300,00 zł, pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład. Pozostałą część środków stanowi wkład własny Gminy. Aktualnie trwają intensywne prace budowlane, a zakończenie całego przedsięwzięcia planowane jest na 11 listopada 2024 roku.


Inwestycja w Komfort i Funkcjonalność 

Budowa zaplecza boiska sportowego skupia się na zapewnieniu higienicznych warunków dla sportowców, dostarczając przestrzeni do przebrania oraz pryszniców. Ponadto, nowy obiekt zapewni bezpieczne przechowywanie sprzętu sportowego. Budynek został również zaprojektowany z myślą o dostosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Szegółowe informacje w załączeniu.

Pliki do pobrania