Uroczyste XVII już Integracyjne Spotkanie Wigilijne wszystkich uczniów z niepełnosprawnością z Gminy Laskowa, jak co roku odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ujanowicach. W tym roku udział w spotkaniu wzięło 37 uczniów wraz ze swoimi opiekunami. Uroczystość otwarła Magdalena Filipek – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ujanowicach, która powitała wszystkich gości. Zaproszenie na uroczystość przyjęli: Piotr Stach – Wójt Gminy Laskowa, Anna Gołąb – Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, Zdzisław Pajor – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej.


Spotkanie uświetnił występ uczennic z klas 1 i 2, które przepięknie zaśpiewały i zagrały kolędy dla wszystkich gości. Po występie uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach świątecznych: zdobili pachnące pierniki, wykonali anioła z brokatowej pianki oraz choinki z filcu. Po zakończeniu ciężkiej pracy nadszedł czas na wspólne łamanie się opłatkiem. Przy dźwiękach kolędy wszyscy złożyli sobie najszczersze życzenia. Po tym pełnym wzruszeń momencie nadszedł czas na wspólny, wigilijny obiad i rozdanie prezentów, które ukryły się pod kolorową choinką.


Jak co roku było to niezwykłe spotkanie, pełne uśmiechu, radości i pozytywnych emocji, a także nadziei związanej z narodzeniem Dzieciątka Jezus. Przypomniało nam ono o wartościach, które sprawiają, że każda chwila nabiera wyjątkowego znaczenia.