W niedzielę 30 lipca, na placu targowym w Ujanowicach został zorganizowany po raz kolejny XIV Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi, którego organizatorami byli: Bożena i Wojciech Krzyżak wraz w dziećmi - Firma rodzinna ReDrog s.c. z Porąbki Iwkowskiej, Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej.

W zawodach wzięły udział 43 zaprzęgi z województw południowej Polski. Każdy zaprzęg biorący udział w imprezie otrzymał nagrodę pieniężną za udział, a najlepsi otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez prywatnych sponsorów.

W konkursie piłowania drewna udział wzięło 7 drużyn, w jednej z nich swoich sił spróbowała Pani Urszula Nowogórska - Poseł na Sejm RP.

Dużą atrakcją był przejazd zabytkowych traktorów, który wzbudził duże zainteresowanie zgromadzonych, przyciągnął uwagę młodych jak i starszych, wzbudzając ogromny zachwyt.

Podczas imprezy wystąpiła Agata Sobocińska z Zespołem.

Do wieczornej zabawy tanecznej porwał zespół „TACY INNI” .

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców jak i turystów regionu.

Impreza, zrealizowana dzięki zaangażowaniu i wsparciu prywatnych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę, to dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy tak hojnie obdarzyć zawodników biorących udział w XIV Galicyjskim Konkursie Powożenia Zaprzęgami Konnymi w Ujanowicach.

Sponsorzy i fundatorzy nagród w XIV Galicyjskim Konkursie Powożenia Zaprzęgami Konnymi, Ujanowice 30.07.2023 r.

1. Bożena i Wojciech Krzyżak wraz w dziećmi, Firma rodzinna ReDrog s.c. z Porąbki Iwkowskiej - GŁÓWNY SPONSOR IMPREZY,
  2. Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie Pan dr Zenon Podstawski – Prezes i Pani Teresa Pracuch – Dyrektor Biura wraz z pracownikami,
  3. Wójt Gminy Laskowa – Piotr Stach,
  4. Starostwo Powiatowe w Limanowej, Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga , Wicestarosta limanowski – Agata Zięba,
  5. Urszula Nowogórska – Poseł na Sejm RP,
  6. Bank Spółdzielczy w Limanowej, Maria Pławecka – Krzyżak Dyrektor oddziału w Laskowej,
  7. Zofia i Mieczysław Oleksy Dworek Victoria Ujanowice,
  27. Agata Szot FHUP „SZOT II”,
  28. Piotr Nowak PPHU „NITUS”,
  29. R-BUD Birkowscy Husqvarna,
  30. Stanisław Pajor z Sechnej.

Galeria zdjęć z wydarzenia na stronie GOKSiT Laskowa.