W niedzielę 27 sierpnia 2023 r., na terenie Stawów Rekreacyjnych w Laskowej odbył się piknik rodzinny „Rodzina 800+”.

Wydarzenie miało otwarty, bezpłatny charakter. Dla uczestników dostępne były: animacje, mała gastronomia, gry i zabawy, dmuchańce, strefy aktywności, malowanie twarzy, koncerty.

Impreza współfinansowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wraz z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie.

Wydarzeniem towarzyszącym imprezy były II Ogólnopolskie Zawody Modeli Pływających klasy FOOTY o Puchar Wójta Gminy Laskowa 26.08.2023 r. - 27.08.2023 r., w których uczestniczyli m.in. zawodnicy z Warszawy, Wrocławia czy województwa lubuskiego, a także obywatele Czech, Ukrainy i Białorusi (pod flagą opozycyjną).

Najmłodszą zawodniczką biorącą udział w zmaganiach była 4-letnia Wanda Jędrzejek z Laskowej, która w swojej kategorii zajęła drugie miejsce.

Piknik zorganizowano na terenie malowniczych stawów. Impreza rozpoczęła się od wręczenia nagród za II Ogólnopolskie Zawody Modeli Pływających klasy FOOTY o Puchar Wójta Gminy Laskowa.

Dla najmłodszych przygotowano blok animacji prowadzony przez animatorki, m.in.: zumbę, animacje, zabawy ruchowe i integracyjne, gry, konkursy z nagrodami, dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże oraz zaplatanie warkoczyków.

Rodzice próbowali sił podczas Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Laskowa oraz gry w badmintona.

Na scenie koncertowała Orkiestra Bethovenowska z programem dla dzieci - największe przeboje z Polskich oraz zagranicznych bajek i coś dla rodziców - muzyka rozrywkowa - znane przeboje polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Piknik zakończył koncert i zabawa taneczna z zespołem Rose Band.

Utracone siły podczas aktywności ruchowej wzmocniły stoiska gastronomiczne i stoiska KGW, serwujące pyszne napoje chłodzące, słodkości oraz posiłki i lokalne przysmaki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefy partnerów: OSP, Jednostka Strzelec, Pogotowie Ratunkowe, Inspekcja Transportu Drogowego.

Wszyscy zainteresowani Modelami Pływającymi klasy FOOTY mogli na terenie Stawu Rekreacyjnego obejrzeć pokazy z możliwością spróbowania własnych sił w samodzielnym sterowaniu modelami.

Poza lokalnymi samorządowcami z Piotrem Stachem – Wójtem Gminy Laskowa na czele, przedstawicielami ościennych gmin oraz reprezentantami powiatu limanowskiego w wydarzeniu udział wzięli: Ryszard Terlecki - Wicemarszałek Sejmu, Arkadiusz Mularczyk - Wiceminister Spraw Zagranicznych, Edward Siarka - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Mateusz Małodziński - Wicewojewoda oraz parlamentarzyści Anna Paluch i Jan Hamerski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie: https://laskowa.naszgok.pl