Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Laskowej.

1. Przedmiot Konkursu:

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej z motywami regionalnymi, inspirowanej twórczością ludową.

Ozdoby wykonane techniką dowolną, z wyłączeniem gotowych półfabrykatów. Forma ozdoby jest dowolna.

2. Cele konkursu:

• Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczestników.
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
  • Stworzenie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.
  • Pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych.
  • Promowanie twórczości rękodzielniczej.
  • Zachęcenie do rozwijania pasji artystycznych.
  • Rozwijanie kreatywności poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.
  • Pielęgnowanie ludowych tradycji.
  • Wyłonienie najciekawszych ozdób świątecznych

3. Warunki uczestnictwa:

• Uczestnik może zgłosić maksymalnie jedną ozdobę.
  • Konkurs jest adresowany do wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Laskowa.

Prace mogą tworzyć wszystkie grupy wiekowe, od przedszkolaka po dorosłego.

• Konkurs podzielony jest na 3 kategorie wiekowe: (do 6 lat), (do 15 lat), (od 16 lat)

4. Warunki techniczne:

Ozdoba powinna być wykonana własnoręcznie, samodzielnie, praca dostosowana do kategorii wiekowej w której uczestnik startuje.

Ozdoba powinna być wykonana z naturalnych materiałów.

Elementami montażowymi mogą być klej, żyłka, drut i inne.

Ozdoba nie może zawierać półproduktów, gotowych zestawów do tworzenia ozdób choinkowych, styropianu, plastiku, szkła i elementów drukowanych.

5. Termin i warunki dostarczania pracy:

• Termin przyjmowania prac upływa 4 grudnia 2023 roku, o godzinie 15:00.
  • Ozdoby należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej.
  • Każda praca powinna być podpisana i posiadać kartę zgłoszenia, zawierającą dane uczestnika, oraz kategorię wiekową.

6. Ocena prac i termin przyznania nagród:

• Oceny prac dokona trzyosobowa komisja konkursowa wskazana przez organizatorów konkursu.
  • Podczas oceny pod uwagę będą brane:

- zgodność z tematem świątecznym,

- nawiązanie do ludowych tradycji,

- walory artystyczne i estetyczne oraz pomysłowość,

- oryginalność pomysłu oraz użytych materiałów,

- wykorzystanie materiałów naturalnych,

- samodzielność wykonania pracy.

• Organizator przewiduje dyplomy oraz nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej.
  • Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10 grudnia 2023 roku.
  • Decyzje komisji konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
  • Prace przekazane na rzecz konkursu nie podlegają zwrotowi, przechodzą na własność organizatora i zostaną wystawione na kiermaszu bożonarodzeniowym, z którego fundusze zostaną przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia Razem dla Dobra.
  • Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

7. Postanowienia końcowe:

• Ostateczna interpretacja zapisów regulaminu i rozstrzyganie kwestii w nim nie zawartych należą do organizatorów.
  • Ewentualne pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do:

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej

34- 602 Laskowa 700

tel. 18 33 33 005, 661 442 221.

• Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych uczestnika zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych.
  • Zgłoszenie pracy do konkursu równoznaczne jest z udzieleniem zgody na publiczne wystawianie ozdoby oraz rozpowszechnianie jej wizerunku.