Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German to renomowany Festiwal o zasięgu międzynarodowym z blisko 10- letnią tradycją. Realizowany z wielkim powodzeniem od 2014 roku, na bardzo wysokim poziomie artystycznym z zaangażowaniem artystów krajowych i zagranicznych. IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German będzie edycją wyjątkową – bo POLSKĄ, zabrzmią utwory z repertuaru Anny German śpiewane wyłącznie w języku polskim.


KONCERT finałowy odbędzie się w dniu 4 grudnia 2022 r. o godz. 16.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa

Pendereckiego w Lusławicach.
Koncert zaplanowany jest z udziałem orkiestry symfonicznej i szesnastu młodych wokalistów. Koncert składa się z dwóch części: konkursowej, w której wystąpi dziewięciu uczestników z Polski, Uzbekistanu i Niemc oraz części galowej, w której wystąpi siedmiu laureatów poprzednich edycji Festiwalu z Polski, Kazachstanu i Armenii. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Usłyszeć będzie można utwory Anny German takie jak: Bal u posejdona, Dziękuję ci mamo, Tańczące eurydyki, Cztery karty, Jesteś moją miłością, Człowieczy los, Jedna chwila wystarczyła, Warszawa w różach i wiele innych.

Atutem koncertów finałowych Festiwalu jest wysoki poziom artystyczny solistów i towarzyszącej im orkiestry symfonicznej, indywidualnie dobrane napisane nowe aranżacje na orkiestrę i niegasnące zainteresowanie szerokiej publiczności.