Szanowni Państwo,

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Laskowej informuje, że można składać w tut. Ośrodku wnioski o wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3000 złotych jednorazowo dla gospodarstwa domowego.

W Dzienniku Ustaw z dnia 16 sierpnia 2022 r. pod poz. 1712 ukazało się rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego, które obowiązuje od 17 sierpnia 2022 r.

Formularz wniosku o wypłatę tego dodatku jest już dostępny w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Laskowej oraz na stronie internetowej:

Należy pamiętać o prawidłowym i uważnym wypełnieniu wniosku o wypłatę dodatku węglowego, a także jego podpisaniu. Prosimy, żeby wpisać we wniosku adres poczty elektronicznej, na który będzie wysłana informacja o przyznaniu dodatku węglowego.

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Przy dodatku węglowym nie obowiązuje próg dochodowy, a dodatek przysługuje również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel. Aby otrzymać dodatek węglowy nie trzeba przedstawiać faktur na zakup paliwa węglowego. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami naszego Ośrodka pod numerem: 18 333 30 25 w godzinach od 7:30 do 15:30.