W ramach projektu Gmina Laskowa za pozyskaną kwotę 70 tyś. zł. zakupiła 32 zestawy sprzętu komputerowego - laptopy dla najbardziej potrzebujących uczniów, którzy nie posiadają dostatecznego dostępu do zdalnej nauki. Sprzęt zostanie dostarczony do szkół z terenu gminy i w najbliższych dniach dyrektorzy przekażą go uczniom.

Wypożyczony sprzęt, po ponownym otwarciu szkół wróci na stan placówek i będzie w nich służył jako pomoc dydaktyczna. Zakup sprzętu komputerowego finansowany jest w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.

Projekt realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.