To już pewne, Gmina Laskowa wygrywa wóz strażacki w „Bitwie o wozy” oraz 50 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego w ramach „Małopolskiej Olimpiady Frekwencji”. Pieniądze te będą mogły być przeznaczone na nieodpłatne wycieczki szkolne dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Laskowa. Wygranie tych nagród możliwe było tylko dzięki wysokiej frekwencji podczas II tury wyborów Prezydenta RP, które odbyły się w dniu 12.07.2020 roku. Duża mobilizacja Mieszkańców dała tak wspaniały wynik frekwencji w Gminie Laskowa, który wyniósł 78,82% po odjęciu głosów oddanych przy użyciu zaświadczeń, czyli osób nie mieszkających w Gminie Laskowa, frekwencja wyniosła 78,41% co zapewniło naszej Gminie I miejsce pod względem frekwencji i wygranie wozu strażackiego oraz kwoty 50 tys. zł.

Wszystkim Mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach Prezydenta RP z całego serca dziękuję.

Piotr Stach
Wójt Gminy Laskowa