Szanowni Państwo!

Forum Gmin Beskidu Wyspowego  uprzejmie zaprasza miłośników muzyki , tańca , smacznego 'jadła" i dobrej zabawy   na  V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki".

Na scenach dziesięciu miejscowości Beskidu Wyspowego / Dobra, Żegocina, Tenczyn ,Wiśniowa, Słopnice,Kamienica, Rabka Zdrój,Tokarnia, Raciechowice, Limanowa / w miesiącu lipcu i sierpniu br wystąpi ponad 75 zespołów muzycznych , regionalnych , kapel i orkiestr prezentując bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

Specjalne stoiska i kiermasze z regionalnymi wyrobami oraz przysmakami przygotują Koła Gospodyń Wiejskich. Odbędą się liczne konkursy , wystawy i prezentacje kultury Beskidu Wyspowego.

Inauguracja Festiwalu nastąpi w najbliższy weekend 1 lipca 2017 roku w Dobrej / Park im Małachowskich start godz.16.00/ i 2 lipca 2017 roku w Żegocinie / Plac GS start godz.17.00/.

W wakacje zapraszamy również na  cykl imprez organizowanych przez Gminy Beskidu Wyspowego pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami / m.innymi Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej,  Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu , Kliszczackie Lato w Tokarni , Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku , Dożynki , Dni Gorczańskie w Kamienicy , Zagórzańskie Lato, Rabczańskie Lato Kabaretowe, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Małopolski w ramach projektu "Małopolska Gościnna"  przy współpracy z Fundacją Rozwoju Regionu Rabka.