Szkoła Podstawowa w Kamionce Małej serdecznie dziękuje wszystkim szkołom, które włączyły się w akcję pomocy chorej Blance Gałeckiej.  Do akcji "Góra serc dla malutkiej Blanki" przyłączyły się  24 szkoły, przedszkola, klasy bądź organizacje uczniowskie, które do tej pory łącznie zebrały 23 192,44 zł. W imieniu organizatorów akcji oraz rodziny Gałeckich serdecznie za to dziękujemy. W akcję oprócz SP w Kamionce Małej zaangażowały się placówki: z gminy LASKOWA: ZS w Laskowej, ZS w Ujanowicach, SP w Sechnej, SP w Żmiącej, SP w Krosnej, SP w Jaworznej, SK Caritas w Laskowej, Samorządowe Przedszkola w Lakowej i w Ujanowicach; z gminy IWKOWA: SP w Dobrocieszu, SP w Wojakowej; z gminy ŻEGOCINA: ZS w Rozdzielu, SP w Żegocinie, LO i ZSZ w Żegocinie, SP w Bytomsku; z gminy LIPNICA MUROWANA: ZS w Lipnicy Murowanej; z gminy ŁOSOSINA DOLNA: ZS w Łososinie Dolnej , SP w Rojówce, SP w Witowicach Dolnych; z gminy LIMANOWA SP w Mordarce, kl. IG2 Technikum i Usług Gastronomicznych w Limanowej, ZS w Starej Wsi II;  z gminy TYMBARK: SP w Zawadce. Dzieci i młodzież w różnorodny i oryginalny sposób przeprowadzała swoje akcje charytatywne, np. organizując kiermasze świąteczne, jasełka, zamieniając prezenty mikołajkowe na datki dla Blanki, przeprowadzając kwesty czy akcje tkj. „ofiara za gruszkę bł. Karoliny”, wystawiając skarbonki i wiele innych. To obrazuje z jakim zaangażowaniem i przejęciem podjęły się tego dobroczynnego zadania. Rodzice Blanki nie kryli wzruszenia widząc tak wielkie zaangażowanie młodzieży.

Dodatkowo Szkoła w Kamionce Małej przeprowadziła w dniach 1 – 22 grudnia kiermasz bożonarodzeniowy. Ozdoby świąteczne, stroiki, pierniki a nawet ciasta na kiermasz przygotowywali uczniowie, nauczyciele, rodzice i liczni przyjaciele szkoły. Dochód z kiermaszu wyniósł 6 373,64 zł i w całości zasilił konto Blanki. 22 grudnia podliczone zostały datki ze skarbonek wystawionych w kilku sklepach na terenie gminy Laskowa a łączna kwota wyniosła 2 175,58 zł i również została w całości przeznaczona dla Blanki.

Szkoła Podstawowa w Kamionce Małej składa serdeczne podziękowanie portalowi informacyjnemu Limanowa.in za nagłaśnianie sprawy Blanki, rzetelną informację o naszych działaniach i zachęcanie ludzi do pomocy. Dzięki temu na konto malutkiej Blanki wpłynęła już znaczna kwota pieniędzy (i nadal są wpłaty). Często też państwo Gałeccy otrzymują słowa wsparcia i pociechy, co niezwykle ich podnosi na duchu; jak twierdzą - poczuli ogrom ludzkiej dobroci i życzliwości.

Malutka Blanka jest już po pierwszym przeszczepie komórek macierzystych, przed nią jeszcze cztery zabiegi w odstępach dwumiesięcznych. Nadal przebywa w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu gdzie jest intensywnie rehabilitowana. Co drugi dzień spędza z nią jej mama Kasia, która uczy ją podstawowych czynności takich jak ssanie z butelki; ćwiczą też po trochę samodzielne oddychanie. To niewiele ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo droga do poprawy jej stanu jest bardzo długa. Rodzina cieszy się natomiast bardzo z możliwości spędzenia z Blanką w szpitalu pierwszego dnia świąt; starsze rodzeństwo spotka się ze swoją siostrzyczką po raz pierwszy.

Wanda Chochlińska
Szkoły Podstawowej w kamionce Małej