Festiwal ETNOmania – zobacz jak tradycja uczy, bawi i inspiruje!


Zobacz jak tradycja odnajduje się we współczesności, weź udział w warsztatach tradycyjnego rzemiosła i folkdizajnu, doświadcz prawdziwej, żywej i twórczej ETNOatmosfery. Zasmakuj EKOproduktów i ETNOsmaków – spróbuj chleba prosto z pieca, miodu od pszczelarza, regionalnych dań i produktów w duchu slow!

Impreza, organizowana po raz szósty przez Fundację NADwyraz, odbędzie się w niedzielę, 17 lipca, na terenie Nadwiślańskiego Parku ETNOgraficznego w Wygiełzowie (40 km od Krakowa).


Na ETNOmaniaków czeka blisko 150 stoisk wystawców tradycyjnego rzemiosła, projektantów EKO i FOLKdizajnu (ubrania, torebki, biżuteria, zabawki, elementy wyposażenia wnętrz) oraz stoiska ETNOsmaków, ponad 30 rodzajów warsztatów i pokazów, pokaz współczesnej ETNOmody, przestrzenna plenerowa ETNOinstalacja „Kwiatowo po krakowsku” nawiązująca do tradycji Krakowiaków Zachodnich, Strefa Dzieci (gdzie Wasze pociechy wezmą udział w grach i zabawach ekologiczno – edukacyjnych), koncerty zespołów: Rycerzyki, Chwila Nieuwagi oraz koncert Chóru Zespołu Szkół w Michałowicach, jak również leniuchowanie w cieniu chaty i konkursy z nagrodami.


Wszystkie atrakcje zostały podzielone na PIĘĆ STREF TEMATYCZNYCH: Rzemiosła, Eko i Folkdizajnu, Muzyki, Dzieci, Smaku i Relaksu.


Zapraszamy na Festiwal – oglądaj, poznawaj i doświadczaj tradycji, naucz się technik rzemieślniczych i rękodzielniczych, twórz i odkrywaj, zrób ETNOzakupy, odpocznij w cieniu chaty i korzystaj z mnóstwa FOLKowych atrakcji!

Pliki do pobrania