W niedzielę 18 października 2015 roku na boisku sportowym „AKS Ujanowice”, został rozegrany Otwarty Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Laskowa. W turnieju udział wzięło 7 drużyn:

• FB„Wojtas”z Limanowej,
  • „Słoneczna Tłocznia” ze Żmiącej,
  • „Samorządowcy Gminy Laskowa”,
  • „Partner” Limanowa,
  • „Oldboys” Ujanowice,
  • „K.S. Bilsko – Łososina Dolna”,
  • „Jackówka” - Zdzisław Puch

Turniej rozgrywany był systemem “każdy z każdym”, na dwóch boiskach. Czas trwania jednego meczu : 20 minut. Za wygraną drużyna otrzymała 3 punkty, remis - 1 pkt, przegrana – 0 pkt. W przypadku równej liczby punktów, decydował:

1) bilans zdobytych i straconych bramek,

2) bezpośrednie spotkanie,

3) rzuty karne.

Rozgrywki sędziowali: Piotr Tondos i Jakub Piwowar.

Puchar Wójta Gminy Laskowa zdobyła drużyna „Wojtas”Limanowa.

Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Laskowa Pan Czesław Stanisławczyk, wręczył okolicznościowy puchar zwycięskiej drużynie, wyrażając zadowolenie z rywalizacji prowadzonej w duchu fair play oraz nadzieję, że turniej będzie kontynuowany w następnych latach. Podczas turnieju zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej Faustynki z Sechnej. Zebrana „istotna” kwota została przekazana rodzicom. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim , którzy pomogli w zorganizowaniu Turnieju oraz licznym ofiarodawcom.