W związku z licznymi informacjami napływającymi do Urzędu Gminy, dotyczącymi zakazu wynajmowania obiektów publicznych na potrzeby zebrań kandydatów tegorocznych wyborów z mieszkańcami, jako Wójt Gminy Laskowa oświadczam:

„W ostatnim okresie na dziennik podawczy Urzędu Gminy Laskowa, wpłynęło tylko jedno pismo z prośbą o wynajęcie pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki, celem przeprowadzenia w dniu 11 listopada br. spotkania Pana Czesława Stanisławczyka z mieszkańcami Laskowej. Jako Wójt Gminy Laskowa, oczywiście wyraziłam zgodę, ale pod warunkiem, wyrażenia zgody przez pracownika GOKSiT na pracę w dniu ustawowo wolnym od pracy. Dzień 11 listopada jest Świętem Narodowym, dniem wolnym od pracy, ponadto w tym dniu w Kamionce Małej na „Jastrząbce” odbywały się uroczystości upamiętniające Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. W załączeniu przedstawiam Państwu skan pisma wraz adnotacją wyrażającą moją zgodę. Pozostali Kandydaci nigdy nie występowali z wnioskiem do mnie o wynajem pomieszczeń obiektów publicznych na spotkania przedwyborcze."

Stanisława Niebylska
Wójt Gminy Laskowa