Urząd Gminy w Laskowej informuje, że Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej zgodnie z zapisami Dyrektywy Powodziowej oraz ustawy Prawo wodne, rozpoczął proces konsultacji projektów Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym. Sześciomiesięczne konsultacje rozpoczęte 22 grudnia 2014 r. zakończą się w dniu 22 czerwca 2015 r.

„Udział społeczny w podejmowaniu decyzji dotyczących przygotowania i ochrony jest niezbędny, tak dla poprawy jakości wdrożenia decyzji, jak i dlatego, by dać społecznościom możliwość wyrażenia swoich obaw i umożliwić władzom uwzględnienie ich. Wszystkie działania związane z informowaniem i poprawą świadomości są najbardziej skuteczne, kiedy uwzględniają udział na wszystkich poziomach: od poziomu lokalnego, poprzez regionalny aż do krajowego, czy międzynarodowego.”(Best Practices on Flood Prevention, Protection and Mitigation, Water Directors meeting, Ateny, 2003).

Plany zarządzania ryzykiem powodziowym zostały opublikowane na stronie www.powodz.gov.pl/ w zakładce plany.

Plan Obejmujący Gminę Laskowa to:

1. PZRP dla Regionu wodnego Górnej Wisły.
  2. PZRP dla obszaru dorzecza Wisły.

Zapraszamy do zapoznania się z nimi i zgłaszania uwag na temat projektów za pomocą elektronicznej ankiety zamieszczonej na stronie www.powodz.gov.pl . Opinie mogą Państwo wyrażać również dzięki wypełnieniu papierowych ankiet dostępnych w siedzibie Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i wszystkich Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej. Adresy instytucji znajdą Państwo na stronie www.powodz.gov.pl w zakładce kontakt.

oraz

1. Drogą elektroniczną na adres e-mail: pzrp@kzgw.gov.pl z zaznaczeniem w tytule wiadomości „konsultacje społeczne PZRP dla obszaru dorzecza...../ dla regionu wodnego......" , lub poprzez formularz na stronie internetowej www.powodz.gov.pl.
  2. Drogą pocztową, na podany powyżej adres Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej lub na adresy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej z dopiskiem „konsultacje społeczne PZRP dla obszaru dorzecza...../ dla regionu wodnego......" .
  3. Osobiście w siedzibie Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej lub Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej lub w siedzibach Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w proces konsultacji społecznych planów. Konsultuj, nie bądź obojętny!

Uwagi lub wnioski złożone po upływie wskazanego terminu trwania konsultacji społecznych pozostawia się bez rozpatrzenia.