5 stycznia 2024 r. dokonano oficjalnego odbioru wieży widokowej na górze Kamionna.

Dzięki porozumieniu czterech gmin: Gminy Laskowa, Gminy Limanowa, Gminy Żegocina i Gminy Trzciana, przy wsparciu Województwa Małopolskiego, z początkiem 2023 roku rozpoczęto budowę wieży widokowej na górze Kamionna. Inwestycję oddano do użytku na początku listopada.

Wieża stoi na szczycie góry Kamionna, na terenie wsi Makowica (gmina Limanowa).

Wieża ma stalową konstrukcję, wysokość 29 m i jest najwyższą wieżą widokową w Beskidzie Wyspowym. Wybudowała ją spółka Ekobudstal z Chorzowa, a jej koszt wyniósł około 1,6 miliona zł.

Z dużego tarasu widokowego rozpościera się panorama 360°. Na tarasie zamontowano cztery opisane panoramy. Widoki obejmują Pogórze Wiśnickie, Pogórze Rożnowskie, Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Gorce, Magurę Spiską, Tatry, Babią Górę z Pasmem Policy i Beskid Makowski.

W odbiorze inwestycji wzięło udział forum ekspertów pt. „Rozwój szlaków i infrastruktury górskiej – od pomysłu do realizacji” z udziałem: Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego, Jerzego Kapłona Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Grzegorza Biedronia Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, oraz Wójtów Gospodarzy i zaproszonych gości.