Przewodnicząca Rady Gminy La s k owa informuje, że w dniu 26 czerwca 2023 r. (tj. poniedziałek) o godz. 9.00 w sali obrad Urzędu Gminy Laskowa odbędzie się XLVIII

zwyczajna sesja Rady Gminy.

Porządek obrad :

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie protokołu z XLVII sesji Rady Gminy.

3. Wystąpienia zaproszonych gości.

4. Sprawozdanie Wójta z działalności między sesjami.

5. Zapoznanie się z oceną zasobów pomocy społecznej za 2022 r. sporządzoną w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej.

6. Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom za 2022 rok.

7. Raport o stanie Gminy Laskowa za 2022 rok:

1) przedstawienie raportu,

2) debata nad raportem,

3) podjęcie uchwały w sprawie: udzielenia Wójtowi Gminy Laskowa wotum zaufania za 2022 rok.

8. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2022 rok, wraz z informacją o stanie mienia komunalnego oraz udzielenie (nieudzielenie) absolutorium dla Wójta Gminy z tytułu wykonania budżetu gminy za 2022 rok:

1) opinia RIO o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Laskowa za 2022 rok oraz informacji o stanie mienia komunalnego,

2) stanowisko i wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy z tytułu wykonania budżetu gminy za 2022 rok,

3) opinia RIO o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Laskowa z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok,

4) opinie komisji o sprawozdaniu,

5) dyskusja,

6) podjęcie uchwały w sprawie: zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Laskowa za 2022 r.

7) podjęcie uchwały w sprawie: absolutorium dla Wójta Gminy Laskowa z tytułu wykonania budżetu Gminy Laskowa za 2022 rok.

9. Podjęcie uchwały w sprawie: zmian w budżecie Gminy Laskowa na 2023 r.

10. Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Laskowa na lata 2023 – 2033.

11. Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany uchwały Nr XLVII/339/23 Rady Gminy Laskowa z dnia 28 kwietnia 2023 r. w sprawie przystąpienia do zmiany „Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Laskowa”.

12. Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany uchwały Nr XLVII/340/23 Rady Gminy Laskowa z dnia 28 kwietnia 2023 r. w sprawie przystąpienia do zmiany „Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Laskowa”.

13. Podjęcie uchwały w sprawie: udzielenia dotacji jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujanowicach.

14. Podjęcie uchwały w sprawie: udzielenia Powiatowi Limanowskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w ramach zadania: pn.: „ Przebudowa drogi powiatowej nr 1451 K Wojakowa – Sechna – Ujanowice w km od 7+482 do km 8+070 w miejscowości Ujanowice, Powiat Limanowski".

15. Podjęcie uchwały w sprawie: przyjęcia raportu o sytuacji ekonomiczno-finansowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Laskowej.

16. Podjęcie uchwały w sprawie: zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Laskowej za 2022 rok.

17. Podjęcie uchwały w sprawie: ustalenia dopłat do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

18. Podjęcie uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na zakup nieruchomości stanowiącej działkę ew. nr 423/2 o pow. 0,03 ha położonej w Kamionce Małej.

19. Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Nr XIII/103/19 Rady Gminy Laskowa z dnia 2 grudnia 2019 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Laskowa.

20. Podjęcie uchwały w sprawie: określenia wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub

osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Laskowa.

21. Podjęcie uchwały w sprawie: ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi odbierania odpadów komunalnych oraz w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.

22. Podjęcie uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przesyłu na rzecz Tauron Dystrybucja S.A.

23. Wolne wnioski.

24. Zakończenie obrad.

Transmisję na żywo oraz retransmisję każdej sesji (po przygotowaniu napisów) mogą Państwo oglądać na stronie https://laskowa.sesja.pl/