To już kolejny rok, w którym kolędnicy z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ujanowicach odwiedzają ważne instytucje w Gminie Laskowa (Środowiskowy Dom Samopomocy w Ujanowicach, Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Laskowej, Urząd Gminy w Laskowej) oraz oddziały Szpitala Powiatowego w Limanowej przekazując wszystkim wesołą nowinę o zbliżającym się narodzeniu Dzieciątka Jezus.

W skład kolędników wchodzą: uczniowie, absolwenci, nauczyciele i rodzice. Wesoły korowód z turoniem i gwiazdą jest niezwykle oczekiwany zwłaszcza na oddziale chorób dzieci, gdzie swoim śpiewem i graniem rozwesela najmłodszych pacjentów limanowskiego szpitala. Pamiętamy także o innych pacjentach, przez których jesteśmy witani z ogromnym entuzjazmem i radością. Wspólne kolędowanie i głoszenie dobrej nowiny stało się dla nas niezwykłym wydarzeniem, a kultywowanie tradycji istotnym zadaniem. Jedno jest również pewne, że kolędnicy zwiastują dobrą nowinę, niosą radość wszystkim napotkanym ludziom oraz składają noworoczne życzenia, które są przyjmowane jako pomyślna wróżba urodzaju i powodzenia.

Organizatorzy: Magdalena Czachurska-Bieda, Monika Matras, Monika Kuśnierz-Ruchała, Agnieszka Chełmecka.