Urząd Gminy Laskowa informuje, że ruszyły zapisy na konsultacje dotyczące programu „Czyste Powietrze”. Zapisy odbywają się w godzinach pracy urzędu 7.30 - 15.30 w punkcie informacyjnym znajdującym się na parterze budynku oraz pod numerem tel. 18 33 00 230

Udostępniony został również numer telefonu: +48 729-876-173 oraz adres e-mail czystepowietrze@ekomonterzy.pl, który będzie dostępny dla mieszkańców Gminy Laskowa od poniedziałku do piatku w godzinach 9:00 - 16:00

Konsultacje będą prowadzone w każdą środę w godzinach od 10:00 do 12:00.

Dofinansowanie można uzyskać m.in. na kotłownie gazową, pompę ciepła, kocioł olejowy kondensacyjny, kocioł zgazowujący drewno lub kocioł na pellet.

Dostępna jest również możliwość dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej, ocieplenia przegród budowlanych, stolarki okiennej oraz stolarki drzwiowej/bramy garażowej, warunkiem jest jednak wymiana pieca na spełniający wymagania ekoprojektu.

Progi dofinansowania uzależnione są od dochodu:

• Podwyższony – 1564 zł/os (gospodarstwo wieloosobowe), 2190 zł/os (gospodarstwo jednoosobowe)
  • Podstawowy – dochód wnioskodawcy do 100 tys. złotych/ rok