Dnia 11.05.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznej odbył się I Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej „I love singing”. Przegląd zorganizowano z inicjatywy p. Edyty Woźniak oraz p. Agnieszki Joniec - nauczycielek języka angielskiego.

Szkoły z terenu gminy Laskowa zgłosiły bardzo dużo chętnych uczniów. Na scenie zaprezentowano wiele utworów anglojęzycznych. Występy oceniane były w dwóch kategoriach: zespół i solista. Jury miało ciężki orzech do zgryzienie, ponieważ okazało się, że poziom jest bardzo wysoki. Uczestnicy poza śpiewem często prezentowali świetnie przygotowany układ choreograficzny, lub przykuwali wzrok ciekawym strojem scenicznym. Zwieńczeniem festiwalu był występ gościa specjalnego, a zarazem członkini jury, pani Sylwii Zelek – wokalistki ze Żmiącej.

Kategoria solista:

GRAND PRIX – Amelia Duda – Zespół Szkół w  Ujanowicach z utworem Cups

Miejsce I – Julia Chełmecka – Szkoła Podstawowa w Jaworznej z utworem Hallelujah

Miejsce II – Paulina Bukowiec – Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Laskowej utworem Say something

Miejsce III – Agnieszka Ptaszek – Szkoła Podstawowa w Jaworznej z utworem Faded

Kategoria zespół:

Miejsce I – Joanna Bielecka i Gabriela Guzik – Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Laskowej z utworem Count on me

Miejsce II – Zespół Supergirls - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi w Sechnej z utworem Try everything

Miejsce III – Katarzyna Jonik, Katarzyna Knurowska, Katarzyna Krawczyk, Karolina Orzeł i Agata Zelek – Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej z utworem How far I’ll go

Wyróżnienia:

Amelia Zelek – Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej z utworem Color of your life

Jakub Uryga - Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej z utworem Where’s Felix

Organizatorzy mają nadzieję, że konkurs pobudził wśród uczniów zainteresowanie językiem angielskim, zachęcił dzieci i młodzież do rozwijania swoich umiejętności muzycznych oraz dał możliwość zaprezentowania swoich talentów na scenie.