Przewodnicząca Rady Gminy Laskowa informuje, że w dniu 28 grudnia 2018 r. (tj. piątek) o godz. 9.00 w sali obrad Urzędu Gminy Laskowa odbędzie się III sesja Rady Gminy.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Przyjęcie protokołu z II sesji Rady Gminy.
  3. Wystąpienie Pana Wojewody Małopolskiego i innych zaproszonych gości.
  4. Rozpatrzenie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Laskowa w roku szkolnym 2017/18.
  5. Uchwalenie budżetu gminy na 2019 rok:
    1. przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie budżetu,
    2. przedstawienie zbiorczego zestawienia wniosków Komisji Budżetowej przez jej przewodniczącego lub zastępcę,
    3. przedstawienie stanowiska Wójta Gminy w sprawie opinii i wniosków komisji Rady oraz autopoprawek do projektu budżetu,
    4. dyskusja i ewentualne wnoszenie poprawek,
    5. głosowanie nad każdą zgłoszoną poprawką odrębnie,
    6. odczytanie projektu uchwały budżetowej,
    7. głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
  6. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Laskowa:
    1. przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej do projektu uchwały,
    2. przedstawienie opinii komisji,
    3. podjęcie uchwały w sprawie: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Laskowa.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie: zmian w budżecie Gminy Laskowa na 2018 r.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Laskowa.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie: nadania Statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Laskowej.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie: wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Laskowa.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie: ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok od domku letniskowego lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Nr V/27/15 z dnia 9 marca 2015 r. w sprawie: wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Nr XXI/145/16 Rady Gminy Laskowa z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie: regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Laskowa.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Nr XXI/146/16 Rady Gminy Laskowa z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie: szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie: przyjęcia Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
  16. Wolne wnioski.
  17. Zakończenie obrad.