Pochodzącą z Krosnej panią Kazimierę Stach, życie nie oszczędzało, 38 lat temu jej mąż uległ wypadkowi i został sparaliżowany od pasa w dół. Pani Kazimiera musiała podjąć się opieki nad swoim mężem i przejąć wszelkie prace w gospodarstwie rolnym. Niestety w ostatnim czasie doszło do kolejnego nieszczęścia.

        

Narastający ból kręgosłupa, jaki odczuwała pani Kazimiera uniemożliwiał jej normalne życie. Diagnoza lekarzy brzmiała jednoznacznie - uciśnięty rdzeń kręgowy, objawiający się niedowładem rąk i nóg oraz bólem spastycznym. Musiała poddać się operacji, pomimo obaw jakie jej towarzyszyły. Operacja odbyła się 7 maja 2020 roku, na skutek której pani Kazimiera doznała paraliżu czterokończynowego oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego. Próbując polepszyć jej stan, lekarze wykonali jeszcze dwie operacje, ale nie przyniosły oczekiwanego efektu. Po czterech tygodniach panią Kazimierę przeniesiono na oddział rehabilitacyjny szpitala w Zakopanem, gdzie przez pięć miesięcy była poddawana rehabilitacji. Walczyła z bólem, depresją i własnym ciałem o lepsze jutro.

Na dzień dzisiejszy jest lepiej. Dzięki rehabilitacji siedzi już na wózku i uczy się normalnie funkcjonować. Z powodu stanu w jakim znalazła się pani Kazimiera, opiekę nad rodzicami i wszystkie obowiązki przejęła ich jedyna córka, która też ma swoją rodzinę. Obecna sytuacja doprowadziła do tego, że niestety musiała zrezygnować z pracy. Aby pani Kazimiera była bardziej samodzielna, potrzebna jest dalsza rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna, dlatego prosi o pomoc i wsparcie w tej trudnej sytuacji, jaka ją dotknęła.

Za wszelką okazaną pomoc serdeczne Bóg zapłać. Wierzymy, że Pan Bóg wynagrodzi – mówi Pani Kazimiera wraz z córką Zofią.

Limanowska Akcja Charytatywna
BS L-wa 53 8804 0000 0000 0021 9718 0001z dopiskiem: Stach Kazimiera

KRS 0000 212 400

Pliki do pobrania

ukryty