ukryty

Już po raz kolejny, w dniu 11 stycznia 2020 r., mieszkańcy Laskowej mieli okazję, by wspólnie cieszyć się bożonarodzeniową atmosferą oraz rozpoczęciem Nowego, 2020 Roku. Niewątpliwie świetną okazją ku temu był IV Koncert Noworoczny zorganizowany przez Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców i Dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Laskowej.

Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością wśród społeczności szkolnej, ale tego roku frekwencja na koncercie była wyjątkowo wysoka. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Dorota Stanisławczyk - Radna Powiatu Limanowskiego, Pan Piotr Stach –Wójt Gminy Laskowa, Pani Anna Gurgul – Przewodnicząca Rady Gminy Laskowa, Pan Jan Orzeł – Sekretarz Gminy Laskowa, Pani Dorota Orzeł – Skarbnik Gminy Laskowa, przedstawiciele GZOSiP-u wraz z Panią Bożeną Chełmecką na czele oraz Radni Wsi Laskowa. Tuż po wybiciu godziny 15:00 wszystkich zgromadzonych w dużej sali gimnastycznej powitała Pani Monika Miś – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Laskowej. Życząc udanej zabawy, oficjalnie zainaugurowała IV Koncert Noworoczny. Imprezę tradycyjnie poprowadził niezastąpiony w swej roli - Pan Grzegorz Jędrzejek, który niejednokrotnie dał się poznać jako osoba łatwo nawiązująca kontakt z publicznością, dbając przy tym o dużą dozę humoru. 

Tak też było i tym razem.

Tłem dla koncertu kolęd i pastorałek, w wykonaniu uczniów i nauczycieli, była niezwykle subtelna scenografia zaprojektowana przez Panią Irenę Matras-Kotlarz. Aniołowie, gwiazdy i ośnieżone wzgórza nawiązywały do motta tegorocznego koncertu: „Uwierz w Święta”. Już na początku – ku zaskoczeniu wszystkich zebranych - sceną zawładnęli nauczyciele naszej szkoły. Przedstawili publiczności jasełka-niespodziankę, w których główną rolę grały ważne w dzisiejszym świecie wartości; nade wszystko bliskość i miłość w rodzinie. Ta opowieść, mimo że współczesna, nawiązywała do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, do magicznej gwiazdy i ubogich pasterzy, do szopy, w której „zrodziło się Zbawienie Świata”. O oprawę muzyczną zadbała Pani Sylwia Orzeł - reżyser spektaklu oraz Pani Joanna Jędrzejek. Kolędy i pastorałki w ich wykonaniu niezwykle wzruszały i skłaniały do zadumy. Sceną finałową spektaklu było wspólne odśpiewanie przez wszystkich pracowników szkoły pastorałki zespołu TGD „Pierwsza Gwiazda”. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Jolanta Bukowiec – pomysłodawca i główny koordynator spotkania noworocznego.

Koncert był okazją, by zaprezentować wiele talentów naszych uczniów. Ich śpiew, gra na instrumentach, ruch sceniczny oraz wyjątkowa interpretacja kolęd i pastorałek udowodniły, że dla dzieci żadne artystyczne wyzwanie nie jest zbyt trudne. Szczególny aplauz zebrały dzieci z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Gromkim brawom dla wszystkich kolędujących nie było końca.

Przerwa pomiędzy dwoma częściami koncertu była doskonałą okazją do konwersacji i wymiany wrażeń dotyczących występów. Można też było delektować się wybornymi ciastami upieczonymi przez Rodziców uczniów oraz wypić łyk aromatycznej kawy. Wysiłek wszystkich artystów występujących na scenie został nagrodzony przez organizatorów słodkościami. Wszyscy byli pod wrażeniem występu szkolnego chóru pod batutą Pani Sylwii Orzeł. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem przez gości i społeczność szkolną kolędy „Nowy Rok bieży” oraz życzeń „Za kolędę dziękujemy”. Zwieńczeniem były podziękowania Pani Dyrektor złożone na ręce tych, którzy dołożyli wszelkich starań związanych z organizacją Koncertu Noworocznego oraz Gościom, licznie przybyłym na sobotnie spotkanie. Pani Dyrektor, nawiązując do tytułu IV Koncertu Noworocznego, wskazała na istotę Świąt Bożego Narodzenia, podkreśliła, że to Bóg 

w Dziecku daje nam zbawienie, a Gwiazda Betlejemska zwiastuje w sercu na nowo Dobrą Nowinę. Życząc zgromadzonym zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń, Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że Święta Bożego Narodzenia umocnią wiarę, dając duchową siłę na cały Nowy, 2020 Rok. To magiczne spotkanie zrodziło w sercach wielu ważną refleksję dotyczącą człowieka, wartości, które wyznaje a nade wszystko roli miłości w życiu ludzi i świata. IV Koncert Noworoczny, jego artystyczny i etyczny wymiar, to doskonały sposób, by o sprawach ważnych mówić prosto i pięknie.

Organizatorzy Wszystkim za wszystko dziękują.


GALERIA ZDJĘĆ