Urodziłam się 08.09.1991 roku w Myślenicach. W 1992 roku rodzice wraz zemną i moim bratem przeprowadzili się do rodzinnej miejscowości mojego taty do Strzeszyc, gdzie obecnie mieszkam. W 1991 roku zaczęłam edukację szkolną w Szkole Podstawowej im. św. Józefa w Krosnej. Pierwsze moje zetknięcie ze sportem było w roku 2001, był to udział w kolonii sportowej na Słowacji, którą organizował Piotr Jeż Trener tenisa ziemnego z Nowego Sącza. Tam zostałam zauważona osiągając najlepsze wyniki w tenisie ziemnym, stołowym, pływaniu oraz biegach. Będąc na kolonii zdobyłam I miejsce w tenisie stołowym oraz II miejsce w tenisie ziemnym. I tak to wszystko się zaczęło.


W szkole podstawowej zawsze jeździłam na wszystkie zawody. Grałam w szkolnej reprezentacji jako kapitan drużyny. Jednak zawsze chciałam trenować sporty walki.


W 2003 roku po ukończeniu VI klasy zapisałam się na Taekwondo, moimi pierwszymi trenerami byli Jan Kubatek V DAN i Wiesław Kubatek III DAN.


Niemal po pół roku trenowania wyjechałam na zawody do Budapesztu. Mając zaledwie żółty pas zdobyłam II miejsce. W roku 2004 rozpoczęłam edukację w Publicznym Gimnazjum w Ujanowicach im. św. Kingi, będąc uczennicą gimnazjum, byłam kapitanem reprezentacji szkolnej. Także osiągałam sukcesy sportowe w różnych dyscyplinach sportowych. W 2005 roku zdobyłam II miejsce w Mistrzostwach Małopolski w Taekwondo, natomiast rok później w 2006 roku dwa I miejsca w kategorii walk i poomsa (form). W 2006 roku w marcu pojechałam na zawody do Budapesztu, były to Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwondo – zdobyłam II miejsce. W wakacje zawsze wyjeżdżałam na zgrupowania z kadrą małopolski. W roku 2007 w lutym wyjechałam na eliminacje do Mistrzostw Polski w taekwondo, które odbyły się w Ciechanowie. Zdobyłam II miejsce w kategorii wagowej do 55 kg. Kilka dni po zawodach otrzymałam nagrodę za osiągnięcia sportowe w 2006 roku od Małopolskiego Zrzeszenia Ludowego. W maju 2006 roku odbyły się zawody rozegrały się Mistrzostwa Polski w Taekwondo w Bornie Sulinowie, tam zajęłam także II miejsce. W wakacje wyjechałam na zgrupowanie do Spały, gdzie trenowałam z kadrą narodową.


W przyszłości chciałabym studiować na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie a także oczywiście posiadać czarny pas i założyć własny klub.


Kinga Bukowiec