Tradycyjnie w ostatnią niedzielę lipca, na placu targowym w Ujanowicach odbył się VI Amatorski Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami Konnymi, którego organizatorami byli:

• Firma ReDrog s.c. Bożena i Wojciech Krzyżak,
  • Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie,
  • Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego,
  • Urząd Gminy w Laskowej, GOKSiT w Lakowej,
  • Starostwo Powiatowe w Limanowej,
  • AKS Ujanowice,
  • OSP Ujanowice.

W konkursie wzięła udział rekordowa ilość 48 zaprzęgów z kilku województw południowej Polski oraz Słowacji. Zawody oceniała komisja sędziowska, w składzie Pani Teresa Pracuch, Pan Zenon Podstawski oraz Pan Andrzej Goraus.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w następujących kategoriach:

• zaprzęgi tradycyjne
  • zaprzęgi regionalne - kuce
  • zaprzęgi sportowe – małe konie
  • zaprzęgi sportowe – duże konie

O zajęciu miejsca w konkursie decydował uzyskany czas przejazdu i punkty karne za dotknięcie przeszkody (zał. protokoły z rywalizacji). Nagrodę główną (skuter) zdobył Stanisław Rzadkosz z Zębu.

Dodatkowo zorganizowano konkurs zrywki drewna, w którym wzięło udział 10 uczestników (zał. protokół z rywalizacji).

Atrakcją imprezy był „pokaz węgierskiej tresury konia huculskiego, jego wykorzystania i zastosowania w dawnych czasach”, w wykonaniu trenerów ze Stadniny Koni Pana Wojciecha Krzyżaka z Porąbki Iwkowskiej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem widzów.

Organizatorzy dziękują sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych oraz wsparcie finansowe na organizację imprezy (zał. lista sponsorów).

Festyn zakończyła wieczorna zabawa taneczna.