W dniu 08 czerwca odbyła się Parada Orkiestr Dętych w Laskowej, która była eliminacją do XXXVII Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w NowymSączu. W konkursie wzięło udział 12 Orkiestr Dętych. Były to Orkiestry Dęte z terenu powiatu limanowskiego oraz z gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania - Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”. Łącznie na scenie, podczas jednego niedzielnego popołudnia wystąpiło 466 muzyków.

Każda Orkiestra wykonała po trzy utwory, w tym jeden utwór polskiego kompozytora. Orkiestry występowały w następujących grupach: I Orkiestry OSP, II Orkiestry Parafialne, III Orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych.Prezentacje oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Kpt. Stefan Żuk, Stanisław Stachoń i Józef Bartusiak. Każda z Orkiestr otrzymała pamiątkowe dyplomy, statuetki Parady i nagrody rzeczowe w postaci instrumentów muzycznych. Nagrody wręczali: Pani Stanisława Niebylska Wójt Gminy Laskowa, Pani Ewa Pajor Przewodnicząca Rady Gminy Laskowa oraz Pan Wincenty Bukowiec Radny RadyGminy Laskowa. Bardzo ciepło został przyjęty program artystyczny w wykonaniu kabaretu „U BACY”. Imprezę zakończyła zabawa plenerowa z zespołem "Piskosz Band". Festyn, realizowany przy sprzyjającej pogodzie, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Impreza realizowana w ramach projektu pt. „Parada Orkiestr Dętych w Laskowej połączona z warsztatami muzycznymi dla dyrygentów Orkiestr”,finansowany ze środków EFRROW, w ramach działania „Małe Projekty” - „413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” PROW2007-2013.: