W dniu 28 maja 2011 roku Parafialna Orkiestra Dęta w Laskowej obchodziła Jubileusz 80 - lecia swojej działalności. Była to okazja do przypomnienia jej bogatej historii, osiągnięć oraz przedstawienia obecnej działalności. Uroczystość Jubileuszowa rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej. Mszę świętą, której przewodniczył Ks. Proboszcz Andrzej Wanat uświetnili swoją obecnością Ks. Dr Janusz Sądel - Kanclerz Kurii Rzeszowskiej, Ks. Prałat Dr Józef Kula - Oficjał Sądu Kurii Rzeszowskiej oraz Ks. Katecheta Łukasz Opolski. Następnie Orkiestra przemaszerowała do budynku Zespołu Szkół w Laskowej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. W imieniu dyrygenta - Pana Romana Kogutowicza i członków orkiestry, gości powitał Pan Marian Wójtowicz. Zaproszonym gościom, wśród których byli: P. Stanisława Niebylska -  Wójt Gminy Laskowa, Rada Gminy Laskowa wraz Przewodniczącą P. Ewą Pajor, P. Tadeusz Patalita - poseł na Sejm RP, P. Jan Puchała - starosta powiatu limanowskiego, P. Jolanta Grzegorzek - radna powiatu limanowskiego, P. Stanisław Malczak - dyr. MCK "Sokół” w Nowym Sączu, P. Małgorzata Kalaru - w-ce dyr MCK "Sokół”, P. Stanisław Migacz - instruktor ds. orkiestr dętych w MCK "Sokół”, P. Stefan Żuk - emerytowany kapelmistrz Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej w Nowym Sączu, P. Ewa Janik - wicedyrektor Limanowskiego Domu Kultury, P. Jan Stanisz - prezes Orkiestry "Echo Podhala” w Limanowej, P. Zdzisław Pajor - dyr Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej a zarazem przedstawiciel zaprzyjaźnionej orkiestry dętej w Jaworznej, P. Jan Orzeł - sekretarz Urzędu Gminy w Laskowej, P. Maria Woźniak - dyrektor Zespołu Szkół w Laskowej, Rada Sołecka wsi Laskowa, dyrygenci zaprzyjaźnionych orkiestr dętych: P. Daniel Kolejak dyrygent orkiestry z Twardosina na Słowacji, P. Wincenty Curzydło - dyrygent orkiestry dętej ze Słopnic a zarazem dyrektor PSM I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej, P. Józef Kołodziej i P. Zdzisław Karpiel - orkiestra dęta z Krosnej, P. Wiesław Kukla - kierownik zespołu „Laskowioki”, członkowie, którzy zaprzestali działalności, rodzice najmłodszych członków - Orkiestra zaprezentowała próbkę swoich możliwości artystycznych, a następnie odbyło się składanie Jubileuszowych życzeń oraz wręczanie ufundowanych z tej okazji prezentów. Starosta Powiatu Limanowskiego ufundował 20 nowych kapeluszy dla Orkiestry, Wójt Gminy Laskowa wraz z Radą Gminy nowy instrument - Saksofon barytonowy, Proboszcz Parafii Laskowa ufundował nagranie i wydanie pierwszej płyty CD z utworami w wykonaniu Orkiestry z Laskowej a Rada Sołecka przekazała 20 kubików drzewa. Działalność orkiestry istnieje również dzięki wsparciu społeczności Laskowej i instytucjom:

• Firma „Jędrek” – p. Maria i Henryk Jędrzejkowie z Laskowej
  • Firma „ Budmost” – p. Maria i Wiesław Jędrzejkowie z Laskowej
  • Firma „ Partner” – p. Marzena i Józef Stachowie z Limanowej
  • Firma „Laskopol” – p. Halina i Roman Dudkowie
  • Rada Sołecka wsi Laskowa
  • Bank Spółdzielczy w Limanowej o. w Laskowej
  • P. Barbara i Krzysztof Jędrzejkowie z Laskowej
  • P. Monika i Mieczysław Stankiewiczowie z Laskowej
  • P. Marta i Marian Matrasowie z Laskowej

Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny ziemi limanowskiej propagując kulturę i tradycje muzyczne Laskowej i Powiatu Limanowskiego. Bierze aktywny udział w uroczystościach kościelnych, gminnych, państwowych oraz kulturalnych na terenie Gminy Laskowa oraz Powiatu Limanowskiego. W ostatnich latach miał miejsce duży rozwój zespołu, który liczy już ponad 50 członków, z czego zdecydowana część to młodzież zafascynowana muzyką. Na uwagę zasługuje również fakt, że gra w Orkiestrze nierzadko przechodzi z pokolenia na pokolenie. Grają bowiem ojcowie z dziećmi oraz wnuki, których dziadkowie również przez długie lata grali w Orkiestrze wnosząc w jej rozwój niebagatelny wkład. Orkiestra ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień zdobytych na Powiatowych oraz Wojewódzkich Przeglądach Orkiestr Dętych. Orkiestra prezentowała się również poza granicami Polski - na Słowacji, w Austrii i we Włoszech. Członkowie Parafialnej Orkiestry Dętej serdecznie dziękują pani dyrektor Zespołu Szkół w Laskowej Marii Woźniak i pracownikom za pomoc i życzliwe podejście do obchodów Jubileuszu 80 – lecia działalności Orkiestry.