Tradycyjnie już od dziewięciu lat w jedną z ostatnich niedziel lipca, na placu targowym w Ujanowicach odbył się Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Województwo Małopolskie, Jan Puchała – Starosta Limanowski, Czesław Stanisławczyk – Wójt Gminy Laskowa. Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej, Małopolski Związek Hodowców Koni – Kraków, Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego, Terenowe Koło Hodowców Koni - Brzesko, Terenowe Koło Hodowców Koni - Kraków

W tegorocznej edycji zawodów, udział wzięło 30 zaprzęgów. Konkurs składał się z dwóch konkurencji: przejazdu po wyznaczonym torze przeszkód oraz zwózka drewna - „furmanka w lesie”.

W pierwszej konkurencji uczestnicy konkursu rywalizowali w następujących kategoriach:

  • Single – duże konie - maratonki
  • Single – duże konie – zaprzęgi tradycyjne
  • Pary – duże konie - maratonki
  • Pary – małe konie - maratonki
  • Pary – duże konie – zaprzęgi tradycyjne
  • Pary – małe konie – zaprzęgi tradycyjne

W zwózce drewna - „furmanka w lesie”, wzięło udział 8 uczestników. O zajęciu miejsca w obydwu konkursach decydował uzyskany czas przejazdu i punkty karne za strącenie przeszkody.

Wielką atrakcją był pokaz na koniach, przygotowany przez Grupę Rekonstrukcyjną „Stowarzyszenie Kasztanka” z Laskowej oraz wyścig quadów.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów. Festyn zakończyła wieczorna zabawa taneczna.

Organizatorzy dziękują sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych oraz wsparcie finansowe na organizację imprezy.

GALERIA