Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia

pt. „Myślę, doceniam – dobrze wybieram” już za nami!

         

Tego dnia holl 3 z Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Laskowej nie wyglądał jak co dzień. 14 różnorodnych straganów, w całości zaaranżowanych przez uczniów i ich opiekunów, obfitowały w zdrową żywność. Społeczność szkolna poważnie i z wielkim zaangażowaniem podeszła do tematu. Uczniowie serwowali nie tylko zdrowe przekąski, ale również edukowali, rozdając tematyczne ulotki i zachęcali do zdrowego trybu życia.

Uczestnikami Dnia Profilaktyki byli wszyscy uczniowie szkoły. Wsparcia udzielili Rodzice i Grono Pedagogiczne na czele z Paniami Dyrektor: Moniką Miś i Bożeną Orzeł. Każda z klas od IV do VII oraz II i III gimnazjum miała za zadanie wybrać sobie jeden produkt z listy, przedstawić i zareklamować jego zalety zdrowotne w dowolnej formie np. plakatu, notatki, wierszyka czy zagadki. Oprócz tego każda z klas na swoim straganie sprzedawała zdrowe przekąski: od kanapek, galaretek, sałatek owocowych począwszy, po ciasteczka, karmelki z cukru trzcinowego, muffinki z bakaliami, jak również chipsy jabłkowe i szaszłyki owocowe.

Fundusze zebrane przez klasy zostały przekazane na akcję „Adopcje na odległość”,  w ramach której nasza szkoła wspiera 2 uczniów z Madagaskaru oraz na pomoc dla chorego dziecka.

Jury w składzie: Jolanta Bukowiec, Ewa Kruczek i Magdalena Mąka oceniało wartość merytoryczną i artystyczna opisu wybranego zdrowego produktu, walory estetyczne straganu i przekąsek, jak również ilość zebranych przez klasę funduszy.

Jak podkreślają uczniowie i nauczyciele, pomysł dnia profilaktyki w takiej formie okazał się być strzałem w dziesiątkę. Tak pozytywna i „zdrowa” rywalizacja na pewno pozostanie w pamięci wszystkich.

Dziękujemy za zaangażowanie! J Organizatorzy

ukryty