Taki tytuł nosił montaż słowno- muzyczny, jaki zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ujanowicach aż trzykrotnie.

Pierwszy gościnny występ miał miejsce w Nowym Sączu w Szkole Podstawowej nr 21 na uroczystym podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”. Postać księdza Dziedziaka była jedną z trzech Niezłomnych, będących w tematyce konkursu.


Występ chóru, solistów i recytatorów spotkał się z dużym uznaniem i aplauzem słuchaczy. Do dziś wspominają o osobistych wrażeniach i przeżyciach, które dostarczyła im ujanowicka młodzież. Na uroczystość przybyła wnuczka brata księdza Jubilata p. Małgorzata Komsta.


Drugi występ prezentowali uczniowie w Parafialnym Kościele w Ujanowicach dnia 2 czerwca 2019 r. Montaż słowno-muzyczny przybliżył mieszkańcom osobę zmarłego księdza Bernardyna Dziedziaka, wieloletniego katechety, proboszcza i dziekana dekanatu limanowskiego, potem ujanowickiego. Uczniowie uczcili pamięć niezłomnego kapłana, który całe życie ( 62 lata) pracował w naszej parafii.


Przybył do Ujanowic 1 sierpnia 1923 roku, skierowany jako katecheta przez biskupa Leona Wałęgę na pierwszą i zarazem ostatnią placówkę w swoim życiu. Ukochał tę ziemię i jej mieszkańców całym sercem z ich wadami i zaletami. Był niezwykłym Człowiekiem, nietuzinkowym, dlatego uczniowie chcieli przypomnieć jego postać, jego życie, służbę Bogu i ludziom. Jego osoba pozostaje w naszych myślach i sercach, dlatego parafianie modlą się o rychłą beatyfikację księdza Dziedziaka.


Na specjalne zaproszenie rodziny kolejny występ odbył się 16 czerwca 2019 roku w Grybowie, gdzie urodził się Bernardyn Dziedziak. Uczniowie zaprezentowali się w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.


Chór wykonał utwory takie jak: Qvo vadis, Dziś idę walczyć, Mamo… , Miejcie nadzieję…, Tango na głos i orkiestrę, oddając autentyczność i atmosferę ówczesnych lat (wojennych i komunistycznych). Wszystkim słuchaczom brzmią słowa utworów wykonywanych przez niezwykle utalentowaną solistkę, Kingę Stach:


Ty, to masz szczęście,

Że w tym momencie

Żyć ci przyszło w kraju nad Wisłą,

Ty to masz szczęście!


Wzruszającym zakończeniem występu było wykonanie pieśni Wznieść serce nad zło przez solistę Dominika Dudę wraz z chórem, która podkreślała niezwykłą prawdę o życiu każdego z nas:


Z żalu, co przygniata Cię,

Z czarnej nocy pełnej łez,

Nawet z beznadziei złej,

Podniesiesz się,

Choćbyś już kamieniem był,

Choćbyś zwątpił albo pił,

Choćbyś całkiem był na dnie,

Podniesiesz się!


Wyrazem podziękowania dla naszej młodzieży była gościnność i serdeczność rodziny oraz proboszcza tejże parafii. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Parafialne oraz pomodlić się w kaplicy na Podchełmiu, wybudowanej przez ks. B. Dziedziaka i jego brata dr I. Dziedziaka.


Nasza szkoła jest dumna, że mogła uczestniczyć w wielkim dziele przygotowań do beatyfikacji księdza Bernardyna Dziedziaka.