Przewodniczący Rady Gminy Laskowa informuje, że w dniu 27 marca 2018 r. (tj. wtorek) o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Laskowa odbędzie się XLIII sesja Rady Gminy.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie protokołów z XL, XLI, XLII sesji Rady Gminy.

3. Wystąpienia zaproszonych gości.

4. Sprawozdanie Wójta z działalności między sesjami.

5. Zapytania radnych.

6. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego.

7. Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom za 2017 rok.

8. Podjęcie uchwał w sprawie:

1. zmian w budżecie Gminy Laskowa na 2018 r.,

2. udzielenia dotacji celowej dla Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego,

3. udzielenia dotacji jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujanowicach,

4. podziału Gminy Laskowa na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym,

5. utworzenia stałych obwodów głosowania, ustalenia ich granic i numerów obwodów głosowania oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych w Gminie Laskowa,

6. uchwalenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Laskowa w 2018 roku,

7. wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej działkę nr 608/16, położonej w Laskowej, w drodze przetargu ustnego nieograniczonego,

8. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu lokalu użytkowego w trybie bezprzetargowym, położonego w budynku Nr 31 Ośrodka Zdrowia w Ujanowicach na działce ew. nr 124/1, stanowiącej własność komunalną Gminy Laskowa.

9. Sprawozdanie z działalności Rady Gminy za 2017 rok.

10. Przyjęcie sprawozdań z działalności stałych komisji Rady Gminy za 2017 rok oraz planów pracy tych komisji na 2018 rok.

11. Odpowiedzi na zapytania radnych.

12. Wolne wnioski.

13. Zakończenie obrad.