Pomimo niesprzyjającej pogody, w nocy 14/15 lipca b.r. Korab został zdobyty. Był to kolejny szczyt pokonany przez turystów w ramach tegorocznej akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Turyści od wczesnego wieczoru zmierzali na Korab.

Najliczniejsza grupa pod okiem przewodnika PTTK Przemysława Bukowca o godzinie 21:00 wyruszyła z Laskowej.


Na szczycie wszystkich przybyłych powitał Zdzisław Pajor – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej. Po czym o 24:00 została odprawiona Msza Święta polowa, którą sprawował ksiądz Marek Kita proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jaworznej. Oprawę muzyczną Mszy, jak i całego spotkania zapewniła Parafialna Orkiestra Dęta z Jaworznej, pod kierownictwem Józefa Bukowca.


Wśród ok. 200 piechurów, najmłodszym uczestnikiem spotkania został 9 letni Patryk Smoroński z Krakowa, najstarszym wędrowcem 74 letni Stanisław Pałka z Nowego Sącza. Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski była Krystyna Kańtoch z Piekar Śląskich.


W konkursie wiedzy o gospodarzu spotkania, czyli Gminie Laskowa i o Beskidzie Wyspowym, zwyciężyli: I miejsce Stanisław Stalmach z Lipnika, II miejsce Mateusz Jędrzejek z Laskowej, III miejsce Stanisław Cepielik z Laskowej. Najmilszymi nocnymi wędrowcami zostali: Jolanta Bukowiec z Jaworznej i Józef Bukowiec z Librantowej.


Wszyscy zwycięscy otrzymali okolicznościowe nagrody, które wręczyli: Zdzisław Pajor - Dyrektor GOKSiT w Laskowej oraz Tadeusz Olchawa- Sołtys wsi Jaworzna.


Organizatorzy akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”: Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Województwo Małopolskie, FRR Rabka.


Patronat medialny nad akcją, objęli: Dziennik Polski, telewizja internetowa TV28, portal Gorce24.pl.


Szczególne podziękowania dla Macieja Wojtasa za udostępnienie terenu oraz dla Stanisława Zelka, Michała Gocala i Tadeusza Olchawy za pomoc w organizacji spotkania.


Spotkanie dofinansowano ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2018”.


Fotogaleria:

http://www.laskowa.naszgok.pl/