Szkoła Podstawowa w Kamionce Małej zorganizowała w maju br. konkurs plastyczny o zasięgu gminnym pt. „Malować jak… Matejko”. Tematem przewodnim konkursu była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, zatem uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę związaną z historią lub teraźniejszością naszej Ojczyzny, namalować jakieś ważne wydarzenie lub postać historyczną. Konkurs obejmował szkoły podstawowe i przedszkola i był przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Wpłynęło bardzo dużo prac z sześciu szkół z terenu naszej gminy. Jury wyłoniło zwycięzców, którymi są:

W kategorii kl. 4-7: Patrycja Wróbel ZSP Laskowa (I miejsce), Angelika Filipek SP Jaworzna, Julia Pajor ZSP Ujanowice (II miejsce), Anna Zelek i Julia Wrona ZSP Laskowa, Dawid Orzeł SP Kamionka Mała, Marta Rosiek SP Krosna (III miejsce); ponadto jury wyróżniło: Łukasza Czyżyckiego (SP Krosna), Alicję Król (ZSP Ujanowice), Dominika Jonika (SP Krosna), Szymona Filipka i Jakuba Czecha (SP Kamionka Mała).

W kategorii kl. 1-3: Łukasz Filipek SP Sechna (I miejsce), Zuzanna Orzeł ZSP Laskowa, Edyta Orzeł SP Sechna (II miejsce), Natalia Zelek SP Sechna (III miejsce). Jury w tej grupie również przyznało wyróżnienie Kindze Jędrzejek (ZSP Laskowa).

W kategorii klas przedszkolnych przyznano 2 nagrody Grand Prix: Wiktorii Grzegorzek SP Jaworzna i Tomaszowi Bukowiec SP Kamionka Mała; ponadto równorzędne I miejsca zdobyły: Milena Trojańska, Anna Zelek, Bartosz Chełmecki, Kamil Oleksy (SP Jaworzna), Lena Bukowiec, Emilia Zelek, Aleksandra Pacułt, Antoni Grzyb (SP Kamionka Mała).

14 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kamionce Małej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Spotkanie połączone było z warsztatami dla dzieci z zakresu artystycznego malowania twarzy. Ponadto uczestnicy uroczystości wysłuchali rymowanej „Tysiącletniej historii Polski w obrazach dzieci”, stworzonej na podstawie prac plastycznych wykonanych przez uczniów. Przedsięwzięcie okazało się bardzo udane, dlatego SP w Kamionce Małej ma zamiar je kontynuować w kolejnych latach. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom nagród i podsumowania konkursu: K. R. Zelek Sklep Spożywczo-Przemysłowy Kamionka Mała, Sklep Instalator Ujanowice, Sklep Lewiatan Ujanowice, Apteka VITA K. Garbacz Laskowa, Firma Handlowo-Usługowa Natalia Jajeśnica Laskowa, Bernadeta Matras Sklep Pasmanteryjny Laskowa, Sklep Groszek Laskowa, Centrum Wykończenia Wnętrz „Kolor” Laskowa.