Gmina Laskowa zakończyła realizację projektu „Już pływam” który realizowany był w okresie od marca do czerwca 2017 r. w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Nauka pływania odbywała się na Krytej Pływalni w Limanowej, w projekcie wzięło udział 60 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Laskowa tj; Szkoła Podstawowa Laskowa, Jaworzna, Kamionka Mała, Krosna, Sechna, Ujanowice, Żmiąca. Zorganizowano 4 grupy szkoleniowe po 15 uczniów. Każdy z uczniów spędził na basenie 16 godz. Nauka pływania odbywała się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratowników. Opiekę nad uczniami sprawowało 3 opiekunów.

Założone we wniosku rezultaty zostały osiągnięte. Uczniowie zdobyli podstawowe umiejętności pływania, zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, jak i zagrożeniami i sposobami ich zapobiegania oraz bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Realizacja projektu „Już pływam” przyczyniła się do aktywnego i rozważnego spędzenia czasu wolego. Czas spędzony na basenie był realizacją zajęć profilaktyki zdrowotnej.

Na realizację projektu z budżetu Województwa Małopolskiego Gmina Laskowa otrzymało pomoc finansową w wysokości 10.250,00 zł. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 22.979,11 zł. w tym wpłaty rodziców – 6.000,00 zł. środki własne gminy 6.729,11 zł.