Po dokonaniu analizy wyników badań laboratoryjnych próbki wody pobranej w dniu 14.03.2017r.z wodociągu wiejskiego Laskowa „Nagórze” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej stwierdza, że:

- jakość wody w przedmiotowym wodociągu pod względem mikrobiologicznym  i fizycznym nie odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ( Dz.  U. z 2015r. poz. 1989), z uwagi na przekroczenia  w wodzie dopuszczalnych wartości: bakterie grupy Coli i mętność.  W dniu 16.03.2017r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej wydał decyzję administracyjną nr 5/17 o zakazie użytkowania wody z wodociągu wiejskiego Laskowa „Nagórze” do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania wody. Woda ta może być używana do celów sanitarnych (spłukiwanie toalet).